Igor Chmela boduje jako režisér. Jeho film je plný hereckých es
Zdroj: herminapress

Igor Chmela boduje jako režisér. Jeho film je plný hereckých es

Vytvořeno dne 01.03.2022

 

Igor Chmela právě dotočil podle vlastního scénáře jako režisér svůj první film Barcarole. Je to hořká tragikomedie, příběh mladé ošetřovatelky v domě seniorů a její setkání se smrtí. Do této role režisér obsadil talentovanou herečku Denisu Barešovou.

Ve filmu kromě Barešové diváci uvidí další vynikající herce, z nichž většina je také spřízněna s Divadlem Verze, jehož je Chmela spoluzakladatelem. Například Lenka Vlasáková, Jan Dolanský, Matouš Ruml, David Prachař, Rosťa Novák st. a další. Jednu z rolí přijal Igorův učitel a mentor Jan Kačer, čehož si režisér nesmírně považuje.

Co o svém režírování říká sám Igor? “Při přípravě na své první režírování jsem se snažil inspirovat režiséry, se kterými se mi skvěle pracovalo, a vyvarovat chyb, které mne u jiných iritují jako herce. Režírovat svého učitele a mentora Jana Kačera byla pro mne velká čest a také závazek, abych to nepodělal. Děkuji všem za důvěru!”

“Igor byl výborně připraven a o mé filmové postavě mi pověděl vše podstatné. Po celou dobu jsme vedli dialog. On je jako herec velmi zvídavý, proto byl jako režisér připravený na všechny otázky, které jsme my herci měli. Je fajn, že byl i autorem scénáře. Těším se na výsledek,” zhodnotila nového režiséra Denisa Barešová.

Spoluproducentkou filmu je manželka Igora Chmely, Jana Janěková ml., herečka a principálka Divadla Verze, pro kterou to bylo také poprvé. “Celý štáb a kolegové herci byli skvělí, velké díky patří také Lindě Rybové, Kristýně Frejové a Viktorii Čermákové, které v tom sice nehrály ani nerežírovaly, ale byly fantastickými řidičkami a holkami z kaťasu,” říká Janěková.

Film Barcarole bude součástí divadelního představení, které také celé vznikne pod taktovkou Igora Chmely. Premiéra se plánuje na jaro 2023.

Manželé Igor a Jana získali část financí na natočení filmu Barcarole od Filmového fondu, další sbírají díky crowfundingové platformě Donio, kde si fanoušci a podporovatelé mohou ještě do konce února zakoupit zajímavé dárky jako účast na premiéře s následnou diskuzí s tvůrci, privátní koncert kapely Dafne, ve které Igor Chmela hraje a zpívá, a mnoho dalších.