První klapka filmu pod dohledem hokejové legendy Dominika Haška
Zdroj: Bonton film

První klapka filmu pod dohledem hokejové legendy Dominika Haška

Vytvořeno dne 28.02.2022

První klapka chystaného rodinného filmu Děti Nagana padla v úterý 22. února, symbolicky v den výročí, kdy čeští hokejisté slavný olympijský turnaj v Naganu vyhráli. Celovečerní hraný film natáčí režisér Dan Pánek s Hynkem Čermákem, Klárou Issovou nebo Pavlem Batěkem v hlavních rolích. Dětské role ztvární Tom Brenton, Johanka Racková nebo Fabián Šetlík.

Pro začátek natáčení čekali tvůrci na zamrzlé rybníky, díky teplé zimě museli ale narychlo hledat jiné řešení. Kvůli scénám, ve kterých kluci hrají hokej na rybníku, se nakonec museli přesunout na přírodní kluziště až do Krkonoš do Horní Malé Úpy na Pomezní boudy. Prvního natáčecího dne se zúčastnil i Dominik Hašek, jenž se stal patronem filmu a ztvární v něm i jednu z rolí. „Hokej je báječná hra a já věřím, že i tento film ji pomůže mnohým zase objevit. Český hokej potřebuje, aby si kluci šli zahrát hokej na plácek s tenisákem před barák nebo s pukem na zamrzlý rybník. I tam se dají objevit nové talenty. Nám tuhle inspiraci přinesla fantastická hokejová generace 70. let a já budu moc rád, když ji ta naše „naganská generace“ podobně předá dnešním klukům,“ řekl Hašek.

Jedenáctiletý Dominik je u vytržení, když na turnaji století v Naganu naši poráží Kanadu a míří do finále. I on je trochu outsider, ale i on chce s partou kamarádů na betonovém plácku svůj hokejový zápas proti rivalům z vedlejší vesnice vyhrát. A taky získat srdce, úsměv a pusu od Katky ze třídy.

„Měla to být zdánlivě jednoduchá předtáčka, ale stalo se z ní drama se šťastným koncem. Najít zamrzlý rybník nebylo možné, a když jsme se přesunuli na malebné umělé kluziště do Malé Úpy, přišel silný vítr, který až do poslední chvíle náš plán natočit první scénu na 24. výročí Nagana dlouho ohrožoval,“ říká k prvnímu dni natáčení režisér Dan Pánek. „Nejvýraznějším momentem dne pro mě osobně byl moment, kdy přijel Dominik a o pauze mezi záběry, kdy fakt hustě sněžilo se postavil do branky!! Nechal děti, ať na něj střílí. To jen stojíte, zíráte a nechápete co se před vámi odehrává. Vše, co se ten den na place stalo, perfektně sedělo ke speciálnímu datu 22.2.2022,” pokračuje Pánek.

Hlavní dětskou roli hraje Tom Brenton, jehož režisér objevil na sportovním hereckém kempu. „Tom hraje hokej a nejtěžší je pro něj zahrát, že ho zas až tolik neumí,“ popisuje režisér Dan Pánek jeden z důležitých úkolů prvního natáčecího dne.

Hlavní dospělou postavu hraje ve filmu Hynek Čermák. „Hraju bývalého profesionálního hokejistu, který má pocit, že mu čas a sny protékají mezi prsty. Pak ale v té partě kamarádů s hokejkama na ulici uvidí sám sebe kdysi, když byl malý. Taky vidí, že jsou vlastně jako hokejisti trochu zoufalí a rozhodne se, že jim při přípravě na jejich zápas proti rivalům z vedlejší vesnice pomůže,“ přibližuje svou postavu Hynek Čermák.

Tvůrci chtějí s co největší věrností přinést atmosféru konce 90. let včetně výpravy a rekvizit, Dominik Hašek nebo Slavomír Lener pak vidí ve snímku jednu z příležitostí, jak děti k hokeji a sportu obecně znovu přivést.

 

 

 

Default User Image
Jiri, 05.03.2022 20:16
Z Hasana jako brankare,jsem sedel na zadku...jako z cloveka..je mi z nej na....blinkani...A to v jednom rozhovoru,potrvrdil i Jirka Holecek..ktery ho jako ptaka..trenoval.A Holecek je pro me PAN 1.1.1.