Yvonne Přenosilová slaví půlkulatiny: Táta bojoval proti Hitlerovi, utekla před komunisty a stala se baronkou!
Zdroj: herminapress

Yvonne Přenosilová slaví půlkulatiny: Táta bojoval proti Hitlerovi, utekla před komunisty a stala se baronkou!

Vytvořeno dne 01.07.2022

Hned několik silných životních milníků má na svém kontě zpěvačka a moderátorka Yvonne Přenosilová. 2. července oslaví půlkulaté 75. narozeniny, ale velmi pestrý a mnohdy náročný život na ni nezanechal příliš vrásek.

Interpretka hitů jako Roň slzy nebo Boty proti lásce měla už netradiční dětství. Její tatínek coby důstojník bojoval za války proti Hitlerovi, ovšem ne pod českou, ale britskou válkou. Za to mu později hrozilo až doživotí, nakonec strávil ve vězení jen rok. Ani její maminka, která pocházela z Vídně, ale tatínek si ji přivezl z Palestiny, to neměla jednoduché. Aby neprovokovala němčinou, mluvila raději jen anglicky a vydávala se za Britku. Yvonne tak díky ní už od útlého dětství plynně hovořila anglicky a německy. Díky tomu nebyla oblíbená a neměla moc kamarádek.

Poprvé na živo před lidmi začala vystupovat s kapelou Olympic v roce 1963 v divadle Semafor. Pak už se kontakty na ty správné lidi jen hrnuly a Yvonne se díky svému pronikavému dívčímu hlasu a účesem alá Kleopatra stala  idolem tehdejší beatové mládeže. Jenže v roce 1968 podepsala manifest 2000 slov a už  měla Státní bezpečnost a dokonce SSSR v patách.  Ze strachu utekla nejdřív do Anglie, kde se jí nepodařilo začít nový život, tak nakonec odjela do Mnichova.

Tam potkala svého životního partnera, právníka Andrease von Schuckmanna, jež byl šlechticem. Přenosilová se tak přes noc stala baronkou. Společně měli syna Maxmiliána Philippa, který ale později žil jen se svou matkou. Manželství se po 7 letech rozpadlo. Zpěvačka se po čase zpět přestěhovala do Prahy, a dostala od života tvrdou ránu. Její syn se odmítl přestěhovat s ní a zůstal v Mnichově.

V Praze ji po listopadové revoluci lidé přijali s otevřenou náručí, když vystupovala s písněmi napsanými společně s Karlem Krylem. Dostala práci moderátorky ve Svobodné Evropě, kde působila až do roku 2003. V posledních letech ji ale podle jejího okolí trápí nesnesitelné bolesti zad, kvůli kterým téměř nevychází z domu. Zpěvačce přejeme vše nejlepší a pevné zdraví!