S životní rolí se po letech rozloučil Marek Němec. Seriál 1. MISE je minulostí
Zdroj: TV Prima

S životní rolí se po letech rozloučil Marek Němec. Seriál 1. MISE je minulostí

Vytvořeno dne 30.06.2022

 

Poslední díl seriálu 1. MISE znamenal nejen zvolení čtyř kadetů určených pro vojenskou misi, pro řadu herců je také loučením s postavou, s níž strávili pět let a která jim přinesla popularitu.

Seriál 1. MISE končil 42. dílem, protože ale volně navázal na své předchůdce Modrý kód a Sestřičky Modrý kód, pro řadu herců bude dnešní díl loučením s rolí, s níž prožili pět let života. „Uvědomil jsem si, že jsem během natáčení stihl dvě děti. Poznal jsem tu mnoho nových přátel a zažil s nimi tolik věcí! Je to pro mě dneska emotivní,“ svěřil se během svého posledního natáčecího dne Ondřej Rychlý (alias Prokop Hlinka).

Emotivní bylo loučení s rolí i pro herce Marka Němce, kterého jeho svérázný doktor z nemocnice Rubava David Hofbauer uvedl do podvědomí diváků. „On teď vlastně umírá…,“ zauvažoval Marek Němec poté, co od režiséra uslyšel naposledy Stop! Na Davida Hofbauera ale nepochybně nezapomene. S Hofbauerem už se jednou na vlastní žádost rozloučil, diváci si jej ale vyžádali, a tak se do příběhu z Nemocnice Rubava a po bok kolegyně Sabiny Laurinové, s níž v seriálu coby David a Mery tvořili oblíbený pár, na podzim 2020 opět vrátil. „Byla to pro mě role zábavná a to je, myslím, vidět. Snad to mělo i dopad do auditoria diváků. Reakce na Davida Hofbauera byly hezké a za to jsem rád. David Hofbauer mi bude chybět, i ten jeho ordinérní přístup k životu, ale všechno má svůj konec, aby mohlo vzniknout zase něco nového,“ řekl smířeně Marek Němec, který se po natáčení seriálu 1. MISE více zaměřil na divadlo. „Když děláte takový seriál, nemůžete se moc občerstvovat jinde,“ narážel na náročnost natáčení Němec.

Na náročnost natáčení upozornil i Jan Dolanský. „Pro mě to byla zkušenost i zjištění, že penzum práce může být ještě větší než doposud. Bylo to pro mě asi pět set obrazů, to je docela dost. Když to srovnám s jinými seriály, tohle bylo mnohem náročnější,“ přiznal bez okolků Jan Dolanský, který v seriálu 1. MISE ztvárnil roli plukovníka Dana Hofmana. „Byl to půl roku života, tak jsem smutný, že ty lidi už nebudu vídat. Ale všechno jednou musí skončit a třeba se potkáme jinde,“ doufá herec.