Bradavky, býčí žlázy, nevhodné vtipy. Zdeněk Pohlreich hodnotí české restaurace
Zdroj: herminapress

Bradavky, býčí žlázy, nevhodné vtipy. Zdeněk Pohlreich hodnotí české restaurace

Vytvořeno dne 07.03.2023

Zděnek Pohlreich hledá nejlepší tuzemskou restauraci. V prvním díle Pohlreichova souboje restaurací ho diváci svým doporučením poslali za tradiční českou kuchyní. Navštíví Zájezdní hostinec U Jiskrů blízko Strakonic a kutnohorskou restauraci Na Pašince. Která z nich obstojí v náročných výzvách a vybojuje si postup dalšího kola?

Na kategorii tradiční česká kuchyně má Zděnek Pohlreich nejpřísnější nároky. Vybaví si výrazné omáčky, nadýchané knedlíky a buchty plněné povidly. Ve středečním souboji se utkají dvě výborné restaurace s dlouholetou tradicí. V prvním kole podstoupí soutěžící tři zkoušky. Nejprve okusí zatěžkávací test, ve kterém musí obsloužit plnou hospodu v časovém limitu 120 minut od předkrmu až po dezert. Ve druhé zkoušce je navštíví tajný host a nakonec společně zabojují v Pohlreichově restauraci Next Door.

Video soubor

Zájezdní hostinec Na Pašince se nachází na předměstí Kutné Hory a vedou ho manželé Renata a Miroslav Kopečtí. Pro hosty si připravili grilovaná kachní játýrka, vepřovou pečínku, candáta s čočkovým salátem, smažené bramborové knedlíky a dva typicky české dezerty. Největší výtky od Zděňka slyší po návštěvě tajného hosta. Vytkne jim nabídku jídla. Ravioli nebo špagety carbonara do menu tradiční české restaurace nepatří. Další chybou je, že obsluha podala hostům talíř s jídlem do ruky, a Zdeněk manželům Kopeckým vytkne, že jejich dobrý podnik nemá žádného šéfkuchaře.

Zájezdní hostinec U Jiskrů se nachází kousek od Strakonic, kde majitelem a šéfkuchařem v jedné osobě je Martin Jiskra. Hostům připravili býčí žlázy, kyselo, dršťky s jelítkovými kroketami a vepřový bůček s červeným zelím. Jako dezert dali na výběr tradiční české dezerty. I Jiskrovi neprojdou bezchybně u tajného hosta. Najde kost v rybě, setká se s nervózní a nejistou obsluhou a hlavně se dočká nevhodných řečí poté, co si objedná kávu s mandlovým mlékem.

„Chceme především ukázat, jak se česká gastronomická scéna proměnila. Už dávno totiž neplatí, že nejšikovnější šéfkuchaře najdeme pouze v podniku s bílými ubrusy. A to přesně diváci v našem pořadu uvidí – souboj těch nejlepších z nejlepších bez ohledu druh kuchyně, lokalitu nebo cenu. Dnes se i ve zdánlivě nenápadném bistru ve vedlejší vesnici může skrývat poklad, který si ničím nezadá s michelinskou restaurací,“ popisuje koncept pořadu kreativní producentka Eva Krutáková.

Projde Zdeňkovým zátěžovým testem lépe strakonická restaurace U Jiskrů nebo kutnohorská Na Pašince? Kdo si vybojuje postup dalšího kola? Uvidíte ve středu ve 20:10 na TV Nova a  nebo již nyní na Voyo.

Zdroj: TV Nova