Podivná mrtvola v muzeu čeká na detektivy z Kriminálky Anděl
Zdroj: TV Nova

Podivná mrtvola v muzeu čeká na detektivy z Kriminálky Anděl

Vytvořeno dne 18.09.2023

Smrt v uměleckém muzeu působí nejen nepatřičně, ale zároveň také podivně. Kurátorka archiválií a písemností je totiž nalezena mrtvá ve sterilizační místnosti, v níž se udusila ozonem. Na toto téma se pokusí vtipkovat nejmladší člen týmu – poručík Fišer (Oskar Hes) – je ale evidentní, že si pro zlehčování situace nevybral dobrý okamžik. To mu jeho zkušenější kolegové také ihned jasně vysvětlí.

Ředitel muzea (Martin Myšička) cizí zavinění rozhodně odmítá, ale kriminalisty vše přesto vede k závěru, že se jednalo o vraždu. Někdo totiž záměrně spustil sterilizační proces v okamžiku, kdy se kurátorka nacházela v místnosti a zároveň jí zablokoval jediný možný únikový východ. Otázkou tedy je, kdo měl motiv a možnost vraždu spáchat. Tým majora Hajna (Marek Taclík) zahajuje vyšetřování obvyklým prověřováním podezřelých osob z kurátorčina okolí, prošetřuje tak její osobní i pracovní vztahy. Rychle se ukáže, že možných směrů pátrání je v případě motivu hned několik. Věc policistům neulehčí ani prapodivný způsob evidence průchodů vrátnicí muzea a výpadek kamerového systému. Přesto se detektivům postupně daří zužovat počet podezřelých.     

Zároveň ale policisté řeší případ, který se jich velmi osobně dotýká – pobodání manželky kapitána Tomáše Benkovského (David Švehlík) a únos jeho nevlastní dcery, mladé laborantky Hany Brodské (Ema Businská). Oficiálně je jim sice tento případ odebrán, s tím se ale kapitán Benkovský odmítá smířit a pokouší se pátrat na vlastní pěst. Zdravotní stav manželky a nejistota ohledně toho, jak je na tom nevlastní dcera, ho ale dostává pod stále větší tlak a způsobí, že se začíná chovat zkratkovitě. Je tedy jen otázkou času, kdy se o jeho nestandardních krocích dozví také plukovník Pospíšil (Dalibor Gondík).  

V pondělí 18. září večer uvede TV Nova čtvrtý díl premiérové řady oblíbeného detektivního seriálu Kriminálka Anděl s názvem Krvavé kameny.    

 

Video soubor

Zdroj: TV Nova