Alkohol a deprese ji dostaly na dno! Teď je (ne!)ZÁVISLÁ. Kdo z českých osobností si také prošel peklem?
Zdroj: herminapress

Alkohol a deprese ji dostaly na dno! Teď je (ne!)ZÁVISLÁ. Kdo z českých osobností si také prošel peklem?

Vytvořeno dne 18.09.2023

Novinářka Lucie Šaléová si kdysi sáhla na dno. Alkoholismus, poruchy příjmu potravy, deprese. Díky své silné vůli a pomoci okolí, se ze svých problémů dostala. Nyní představila svůj podcast (ne!)ZÁVISLÁ, o příbězích (nejen) slavných lidí s bojem s duševními chorobami, které skončili dobře.

„Spustila jsme svůj podcast o závislostech, poruchách příjmu potravy, depresích, úzkostných poruchách. Prostě o všem, čím jsem si sama prošla. Chtěla bych svým příběhem, kdy jsem si několikrát v životě zažila opravdové peklo, ukázat lidem cestu, a dokázat, že to světlo na konci tunelu opravdu existuje,“ uvedla Lucie Šaléová. Prvním dílem šla příkladem, byl o ní a jejích démonech. „Do dalších dílů si budu zvát nejen známé osobnosti, které bojovaly s démony, ale také odborníky, kteří mi pomohli na mé cestě za střízlivostí, sebeláskou a sebepřijetím, nebo i “obyčejné” lidi se silnými příběhy.“

Lucie Šaléová se známými osobnostmi Ivou Frühlingovou, Kristinou Kloubkovou, Lejlou Abbasovou a Janem Rajnochem také představili projekt besed, které bude Lucie s VIP osobnostmi natáčet pro Dětskou psychiatrickou kliniku v Motole.

„Každý měsíc se budeme na základě našich příběhů snažit motivovat děti k léčbě. Chci tu být pro ty, kteří si také prochází peklem, nebo pro rodiny a přátelé, kteří chtějí pomoci někomu blízkému. K podcastu zřídím ještě email, kam budete moct psát své dotazy, abych vám mohla třeba poradit, na koho se obrátit, nebo co mi pomohlo a zapomněla jsem to říct v podcastu.“ vysvětlila důvod pravidelných pořadů.