Kdysi byla adoptovaná. Nyní, už jako babička, se snaží najít svoji matku!
Zdroj: TV Nova

Kdysi byla adoptovaná. Nyní, už jako babička, se snaží najít svoji matku!

Vytvořeno dne 20.09.2023

Dvěma příběhy s dobrým koncem provedou Tereza Pergnerová a Mirek Vaňura. V cyklu Ztracená rodina pomohou těm, kteří se rozhodli jít proti proudu času a libovůli osudu a spojí členy rodiny, kteří se buď nikdy, a nebo desítky let neviděli. Opět se ukáže, že krev není voda.

První příběh je příběhem mladého muže Iva, který žije v Anglii a byl hned po narození dán k adopci a už spoustu let hledá své biologické příbuzné. „Ta zvědavost je silnější než všechno ostatní. Proč se to stalo?“ ptá se hledající malíř pokojů Ivo. Ve Zlíně strávil dětství a dospívání s adoptivními rodiči. Ti mu o adopci řekli ještě před nástupem do první třídy. Ivo své adoptivní rodiče, jak se o něj starali a jak ho vychovali, bere jako životní výhru. Přesto mu to nedá a chtěl by poznat své biologické rodiče. Chtěl by znát odpovědi na otázky, kdo byli a proč se dostal do kojeneckého ústavu.

Ve druhém pátrání bude Tereza a Mirek hledat biologickou matku Ivety, ženy ve středních letech, která si ji přeje už spoustu let poznat. „Pořád máme život před sebou a ty ztracené roky se snad dají dohnat,“ doufá hledající Iveta, která byla dána k adopci ve třech letech. Že je adoptovaná zjistila Iveta v den svých patnáctých narozenin. Když ji bylo sedmnáct umřela jí adoptivní máma a musela se starat o otce. O dva roky později se vdávala. S mužem je už třicet let a společně mají dvě dcery a vnoučata. Iveta dodnes touží pojmenovat prázdná místa svého života a poznat svou matku a případně další členy rodiny.

Jak hledání a shledání dopadlo uvidí diváci TV Nova ve čtvrtek ve 21:35 nebo už teď na Voyo.

Video soubor

Zdroj: TV Nova