Kateřina Hrachovcová ztrácí ve své roli půdu pod nohama. Zasáhnou Markéta Plánková a Kristýna Leichtová
Zdroj: herminapress

Kateřina Hrachovcová ztrácí ve své roli půdu pod nohama. Zasáhnou Markéta Plánková a Kristýna Leichtová

Vytvořeno dne 09.12.2023

V březnu 2024 bude mít premiéru nová divadelní komedie s názvem Pokračování příště. V hlavních rolích se představí Kristýna LeichtováMarkéta Plánková a Kateřina Hrachovcová.

Hana (Kateřina Hrachovcová) je seriálová herečka, kterou každý zná díky hraní v Porodnici. Patnáct let ztvárňuje diváky milovanou seriálovou doktorku. Hana ale cítí, že se producentům už zajedla, a v seriálu ji nechtějí. Její obavy a úzkosti je nucena s ní sdílet sestra Marie (Kristýna Leichtová). Starostlivá matka od rodiny, která rozjíždí svůj e-shop. Hanu čeká důležité setkání s nekompromisní producentkou Růženou (Markéta Plánková). A není pro schůzku lepšího místa než domácnost Marie, po strop zaplněná krabicemi. Dočká se seriálová doktorka dalších dílů, nebo ji a její představitelku dynamická producentka radikálně odstřihne? Hana je ale pro záchranu své postavy schopná udělat cokoliv.

Role Hany sedla Kateřině Hrachovcové„Už dlouho jsem si chtěla zahrát komediální postavu, která zároveň bude mít určitou hloubku. Hana je sice trochu dětská a potrhlá, ale dusí v sobě věci, které musí vyplout na povrch.“

Markéta Plánková se objevila v řadě seriálů, téma hry je jí blízké. Roli přespříliš dominantní byznysmenky si ale střihne poprvé. "Růžena je neřízená střela. Rázná ženská, která vypadá, že už má všechno na háku. Ale i ona si potřebuje projít silnou změnou."

Kristýna Leichtová hraje chápavou a starostlivou sestru Marii. "Marie je máma od rodiny, která se snaží dokázat, že to nemusí být její jediná životní role. Zároveň žádná cesta nemusí být definitivní a nejistota je součástí tohohle procesu hledání sama sebe."

A proč hru pro tři herečky napsal muž? „Občas slýchám, že zajímavých ženských hrdinek je ve filmu i na divadle už přece hodně. Já si to rozhodně nemyslím,“ usmívá se scenárista Jakub Volák. „Každou z téhle trojice postav si divačky můžou zamilovat, i když ani jedna není dokonalá. Chybují jako my všichni,“ uzavírá.

Divadelní hra vzniká v produkci společnosti Fénix Film. Producentky Dana Voláková a Michaela Bastien Flenerová jsou podepsány pod úspěšnými komediemi Po čem muži touží a Po čem muži touží 2.

Autorem scénáře komedie ze zákulisí televizních seriálů je Jakub VolákRežie divadelní hry se ujme Viktorie Čermáková 

Zájezdové představení bude v průběhu roku 2024 uváděno v rámci celé České republiky.