Nohy od sebe a vyzývavé scény! To přinesla Šárce Vaňkové její první činoherní role
Zdroj: herminapress

Nohy od sebe a vyzývavé scény! To přinesla Šárce Vaňkové její první činoherní role

Vytvořeno dne 14.03.2023

Zpěvačku Šárku Vaňkovou si většina lidí pamatuje z pěvecké soutěže SuperStar. Nyní se ale postavila na divadelní prkna pražského Divadla Strašnice, kde si odbyla premiérový křest své úplně první činoherní role v komedii Presidenti. A to hodně odvážně!

„Když pominu muzikály, kde bylo také nějaké hraní, tak toto je opravdu moje první ryze činoherní role. Jenom mluvím a nemusím mít žádné stresy navíc z nějaké písničky, můžeme si jenom hrát,“ libovala si Šárka. Přesto nic není tak jednoduché, jak se to potom na jevišti zdá. Vyzývavé pózy, minutka tělocviku, líbačka s premiérem Petrem Vondráčkem a do toho plno textu.  „Je to konverzačka, hodně textu. Docela mi dlouho trvalo se do toho vpravit. Zapamatovat si texty, to člověk zvládne, ale nezapomenout na nějakou narážku a včas nastoupit, je umění.“

 Na taháky poschovávané po kapsách sice nedošlo, ale přece jenom si Šárka premiérový úspěch pojistila. „Talisman nemám, ale prstýnek od maminky mi nosí štěstí. Mám ho i na premiéře.“

Komedie Presidenti autora Martina Simandla nabídla Šárce Vaňkové roli poslankyně Mirky. Po boku jí stojí zkušení herci Michaela Dolinová, Zdeněk Žák, Petr Vondráček a Radomír Švec. „Hraje se mi vedle nich krásně, jsou to neskuteční profesionálové a je s nimi ohromná sranda. Na jevišti mám kolikrát co dělat, abych se udržela, protože pan Žák nemusí dělat nic, jenom se zatváří a já jdu smíchy do kolen,“ uvedla mladá herečka.

Komedii Presidenti, kterou uvádí Divadlo Adverte ve strašnickém divadle sledovali také skuteční kandidáti na prezidenta Andrej Babiš s manželkou Monikou a Karel Diviš. Do hlediště se posadil také Šárčina maminka, Václav Klaus mladší, Michaela Kuklová, Kateřina Macháčková a další známé osobnosti.