Nová komedie Indián: Bude se tam Karel Roden smát tak, jako při natáčení?
Zdroj: herminapress

Nová komedie Indián: Bude se tam Karel Roden smát tak, jako při natáčení?

Vytvořeno dne 27.07.2021

Martin Myšička, Karel Roden, Vica Kerekes, Tomáš Jeřábek a další herci se sešli v kancelářském komplexu Butterfly Karlín při natáčení česko-slovensko-polské komedie Indián.

Komedie Indián vypráví o hektickém životě finančníka Ondřeje Jonáše (Karel Roden), tvrdého obchodníka a arogantního workoholika. Ondřej právě v Nebrasce dojednal životní obchod. Na cestě z Ameriky letadlo přelétá nad hřbitovem, kde probíhá pohřeb indiánského náčelníka. Duch indiána narazí do letadla a nedopatřením se vtělí do Ondřeje. A tenhle duch má o Ondřejově životě a jeho hodnotách rozhodně velmi odlišné představy.

Režisérem filmu je Tomáš Svoboda. „S původním námětem přišel Patrizio Gente a já jsem kolem toho stvořil mnohovrstevnatý příběh. Děláme to si z toho legraci. Ještě nám zbývá pár natáčecích dní a pak se přesuneme do postprodukce,“ uvedl Tomáš Svoboda k filmu, jehož příprava kvůli covidu trvala tři roky. Hodně času věnoval i výběru herců. „Karel Roden byl pro nás první volbou. Přestože natáčíme komedii, má určitý morální přesah a tak si myslím, že by to měl hrát někdo, kdo je osobností a to Karel splňuje. Polské a slovenské kolegy jsem pomáhal vybírat. Jak často režíruji v Krakově, tak je znám, už jsem s nimi pracoval.“

Postavu Ludvíka Tanečka si zahraje Martin Myšička. „Teď natáčíme v prostředí developerské firmy, která dostane velkou zakázku. Šéfa nám hraje Karel Roden, který projekt po jisté události vidí úplně jinak. Ještě s kolegyní, kterou hraje Vica Kerekes, se ho proto z toho snažíme vyšachovat. Taneček je role kravaťáka a osobně si vůbec nedovedu představit, že bych v takové korporaci pracoval. Svět korporátu není pro mne,“ usmíval se sympatický herec Dejvického divadla.

V dalších rolích koprodukční komedie Indián se představí Marta Trzebiatowska, Juraj Kemka, Lukáš Latinák, Jaroslav Dušek, Štěpánka Fingerhutová, Ester Geislerová, Vlado Černý, Anna Šišková, Jiří Dvořák, Tomáš Měcháček, Zuzana Kraváriková, Petra Nesvačilová, Jana Stryková, Martin Pechlát, Tomáš Matonoha, Oliver Oswald a další.

Režie se ujali Tomáš Svoboda a Vladimír Kriško. Scénář napsali Tomáš Svoboda a Patrizio Gente. Za kameru se postavil na Českého lva nominovaný David Ployhar (Fotograf, 2015). Premiéra se plánuje na jaro 2022.

 

 

 

Default User Image
Pavel, 28.07.2021 15:48
Raději si ty nový filmy nechte, protože co novinka, to perla, že?