Orozovič, Šotek a Suchý z Tábora: Cabaret Calembour oslavil desáté narozeniny
Zdroj: Se svolením Jan Heller

Orozovič, Šotek a Suchý z Tábora: Cabaret Calembour oslavil desáté narozeniny

Vytvořeno dne 16.12.2021

 

Autorské divadlo Cabaret Calembour, tedy trio Šotek-Orozovič-Suchý z Tábora násobené Lucií Polišenskou, oslavilo deset let své existence speciálním koncertem v Malostranské besedě, kde zazněly písně z jejich představení v doprovodu Orchestru Calembour i několika hudebních hostů v originálních koncertních aranžích.

V pátek 10. prosince 2021 vyšlo na CD i v digitálních formátech album s příznačným názvem Cabaret Calembour – KonCCert. Jde o výběr jednadvaceti písní, které v Malostranské besedě zazněly a daly tak vzniknout vůbec prvnímu hudebnímu albu od tohoto uskupení.

Trojice Milan Šotek, Igor Orozovič a Jiří Suchý z Tábora své autorské divadlo založila už při studiích na DAMU v roce 2008.  Základní trio doplňuje ještě Lucie Polišenská, Kristýna Farag a Orchestr Calembour. Svojí tvorbou navazují na tradici divadel malých forem – Osvobozené divadlo, Semafor, ale i Cimrmany. Část představení vyplňují písněmi a krátkými skeči, část aktovkou, aby si „i činohra přišla na své“. Cabaret Calembour nabízí zatím sedm večerních představení, jež oplývají písněmi (na textech se podílí všichni tři autoři, o hudbu se stará Igor Orozovič) a humorem postaveném převážně na slovních hříčkách. To se ostatně odráží už v názvu souboru – „kalambúr“ je označení pro větu nebo sousloví různých významů. Soubor působí na komorní scéně PalmOff Divadla pod Palmovkou.

Protagonisté Cabaretu Calembour připravili svými diváky dlouho očekávané album, pro něž vybírali z více než šedesáti písní, jež vznikaly do jejich inscenací. Povybírali ty nejlepší songy a v lednu 2019, u příležitosti jubilejní Sezony X., s nimi vystoupili na mimořádném KonCCertě v pražské Malostranské besedě. Písně zazněly ve velkorysé koncertní podobě, o kterou se postaralo sedm muzikantů, pět zpěváků, dvě vokalistky a jako speciální host s nimi vystoupil kytarista Michal Rákosník. Některé záznamy již Cabaret Calembour zpřístupnil svým divákům během pozastaveného divadelního času prostřednictvím svého YouTube kanálu a nyní je na základě divácké poptávky nabídne i formou hudebních nosičů.