Oskar Hes v roli legendárního Krále Šumavy. O sobě však tvrdí, že by v noci na Šumavě umřel
Zdroj: herminapress

Oskar Hes v roli legendárního Krále Šumavy. O sobě však tvrdí, že by v noci na Šumavě umřel

Vytvořeno dne 16.03.2022

 

Herec Oskar Hes natáčel s režisérem Davidem Ondříčkem film Dukla 61 a Zátopek. Proto není divu, že se objeví také v minisérii Král Šumavy, kterou začne režisér natáčet. Dostal hlavní roli Josefa Hasila, nepolapitelného převaděče ze šumavského pohraničí.  

Natáčet se bude také v reálných šumavských exteriérech a hodně scén se odehrává hlavně v noci. „Moc se na to těším. Josef Hasil ten prostor znal a měl neuvěřitelný přehled, kde se zrovna nachází. Jako kluk ze šumavských lesů měl smysly vycvičené. Doufám, že tuto schopnost dovedu vnést do natáčení. Mne kdyby vypustili někde v noci na Šumavě, tak nevím, jak by to dopadlo, asi bych tam umřel. Sice jezdím na letní tábory, kde nějaké bojovky máme, ale to se nedá srovnávat. Jsem kluk z města,“ usmíval se Oskar Hes.

Předlohou nového zpracování osudu Josefa Hasila je kniha Návrat Krále Šumavy Davida Jana Žáka, která vychází z Hasilových vzpomínek, svědectví pamětníků i archivních dokumentů.

„Knihu Návrat Krále Šumavy mám rozečtenou. Rozečtený mám i scénář. Příběh se mi teprve postupně odkrývá. Karel Kachyňa natočil výrazný film Král Šumavy, poplatný době. My natočíme výrazný seriál Král Šumavy, který vypráví, jak to bylo doopravdy. Hladiny se vyrovnají,“ dodal Oskar Hes.

V dalších rolí diváci uvidí Vojtěcha Vodochodského, Gabrielu Heclovou, Kristýnu Podzimkovou, Judit Bárdos, Jana Nedbala a další.  Premiéra na Voyo je naplánovaná na letošní podzim.