Snímek Vyšehrad: Fylm. Populární Lavi vtrhne do kin už v dubnu
Zdroj: Bioscop

Snímek Vyšehrad: Fylm. Populární Lavi vtrhne do kin už v dubnu

Vytvořeno dne 15.03.2022

Nestává se často, že by se onlinový seriál stal naprostým fenoménem. Ještě méně často se tvůrci rozhodnou na něj navázat celovečerním filmem. U kultovního seriálu Vyšehrad vyšlo obojí. A tak 14. dubna dorazí do kin génius i dylina, bývalý sparťanský fotbalista Julius Lavi Lavický, který je sice pořád ukrutně nekorektní a za hranou, ale zároveň přichází s jedinečnou komedií Vyšehrad: Fylm, jež pobaví diváka každého věku, pohlaví i zájmů.

„Vyšehrad: Fylm je oproti seriálu taková větší pohádka. Pro dospělé. Je nekompromisní. Má ale velký přesah, nese poslání životní i sportovní, snaží se jít víc do hloubky. Kromě toho, že sleduje Laviho a jeho život, snaží se taky nějakým způsobem upozorňovat na nešvary českého fotbalu, aféry těch nejvyšších představitelů českého fotbalového prostředí a téma fair play,“ vysvětlil herec, režisér a producent snímku Jakub Štáfek s tím, že neukočírovatelný fotbalista Julius Lavický tak bude i na velkém filmovém plátně žít svůj neuvěřitelný život plný divokých večírků, rychlých aut, spoře oděných žen a samozřejmě i svého milovaného sportu. Sice v něm tolik nevyniká, ale skandály kolem něj dokáže vytvářet neuvěřitelné. 

Jeden z nejoblíbenějších českých seriálů poslední doby dostává důstojného celovečerního kino pokračovatele plného velmi nekompromisního humoru, otevřených zpovědí o současném stavu sportu u nás a mnoha sportovních hvězd, které jsou prakticky nezaplatitelné filmovou produkcí. Role ve Vyšehradu totiž přijali například Tomáš Rosický, Patrik Berger, Vladimír Šmicer, Jan Koller, Tomáš Řepka, Václav Kadlec, Roman Bednář, Ondřej Pavelec či Jakub Voráček. „Všem těm sportovním mega hvězdám v našem filmu říkáme nejdražší komparz všech dob. Byl jsem ale upřímně překvapený z herectví Patrika Bergera nebo Vládi Šmicera. Tomáš Rosický zase díky svým zkušenostem zasahoval i do scénáře. A těch jmen bylo mnohem víc, třeba i Marek Matějovský, Daniel Pudil, Lukáš Zelenka, Radko Gudas, Jirka Tlustý, Petr Mrázek, MMA fighter Jirka Procházka… Chtěli jsme byť i sebemenší roli obsadit dobrým hercem, sportovcem a hlavně naším kamarádem,“ svěřil se Štáfek.

Kromě něj jako Laviho nebo Jakuba Prachaře jako jeho všeho schopného agenta Jardy, se na plátně objeví také Laviho přítelkyně Lucie (Šárka Vaculíková), trenér Žloutek (Jiří Ployhar), šéf FK Slavoj Vyšehrad Král (Ondřej Pavelka), Laviho máma (Věra Hlaváčková), nebo rodiče jeho přítelkyně (Ivana Chýlková a David Prachař). „Není malých rolí, a tak třeba Láďa Hampl hraje zkorumpovaného rozhodčího, Honza Komínek nebo Jakub Šorm Laviho spoluhráče na hřišti, Jirka Pancner oddávajícího na svatbě, Anička Fialová těhotnou prostitutku… Máme prostě co nabídnout,“ dodal producent snímku Ctibor Pouba.

 

 

 

Default User Image
udolak, 16.03.2022 09:15
Jsem sice starý, ale tento seriál byl skvělý a již se těším do kina.