Přiznání herce Jiřího Ployhara. Byl jen kousek od smrti!
Zdroj: herminapress

Přiznání herce Jiřího Ployhara. Byl jen kousek od smrti!

Vytvořeno dne 15.03.2022

Jiří Ployhar si ve velmi otevřeném rozhovoru s Honzou Dědkem připomněl svoji drogovou minulost i pikantnosti ze svého pubertálního deníčku. Herec si totiž coby náctiletý do diáře zapisoval své zářezy, které označoval hvězdičkou nebo srdíčkem.

Video soubor

Zdroj: TV Prima

„To bylo na začátku intimního života. Když ten den něco proběhlo… Hvězdička byla jako se vším všudy, až do konce. A srdíčko bylo, když to taky proběhlo, ale nebylo to vevnitř,“ šokoval Honzu Dědka herec Jiří Ployhar, který v téže době navštěvoval konzervatoř. Nebo spíš nenavštěvoval…

„Člověk se dostane v patnácti na školu, kdy má ráno hodinu zpěvu, pak dvě hodiny nic, pak hodinu jevištní mluvy, pak zase nic a pak večer herectví. Takže žije na Starém Městě, je mu patnáct let a jsou 90. léta. Tak si opatří dlouhou šálu, protože to je znak umělce, chodí za Rudolfinum diskutovat o životě, pravdařit s jointem v ruce... Jak někdo začíná trávou a končí na heroinu, já jsem to měl opačně,“ přiznal bez okolků Honzovi Dědkovi Jiří Ployhar, který původně směřoval jinou než uměleckou dráhou.

„Chtěl jsem hrát fotbal, ale bylo jasné, že na první ligu to nebude. Tak mě maminka začala vodit na konkurzy. Pak jsem se přihlásil na konzervatoř, a to mě málem zabilo. Byla 90. léta a já jsem miloval film Doors a Jima Morrisona, takže v tom filmu leží předávkovanej heroinem ve vaně, měl jsem za to, že to je romantický. Říkal jsem si, že musí být bezvadný mít ten herák v sobě, tak jsem ho malinko v telecích letech napodoboval, málem mě to stálo život. Něco jsem si okusil, není to tak romantický, jak jsem to viděl ve filmu Doors. Jenom bouchalo srdíčko a byla to blbost hrát si na Jima Morrisona, radši jsem se měl učit na kytaru a perfektně zpívat. Pak jsem se přihlásil na DAMU, aby mě vrátila do života tím drilem,“ překvapil otevřeností Ployhar, který pochází z umělecké rodiny

„Tatínek dokumentarista, bratr kameraman a maminka je expert na herectví. Kdysi jako malá hrála v sokolovně ve vesnici, odkud pochází, princeznu se zlatou hvězdou na čele. Od té doby o herectví ví úplně všechno. Přesně ví, kde jsem byl moc, kdy mám být víc civilní. Maminka je naprostý expert. Kdysi si moc přála, abych hrál prince. Dokonce mi vystřihovala z Vlasty reklamy na mastičku, kterou když se namažu na hlavě, druhý den budu mít háro. Vysvětloval jsem jí, že já nikdy prince hrát nebudu, ale ona mi pořád nosila ty výstřižky. Teď objevila, že je móda jet si nastřelit vlasy do Turecka, že to tam dělají kvalitně a je to tam o mnoho levnější. Tak jsem si počítal, že kdybych si to nechal udělat tady, bude mě to stát šest milionů, ale v Turecku jenom tři,“ baví se na svůj účet Jiří Ployhar.

Celý rozhovor sledujte dnes v 7 pádech Honzy Dědka ve 21.35 na Primě.