Osmdesátník Josef Dvořák: Bojuji s váhou, to mě štve
Zdroj: herminapress

Osmdesátník Josef Dvořák: Bojuji s váhou, to mě štve

Vytvořeno dne 29.11.2022

Své přátele a kamarády pozval Josef Dvořák na křest knihy Kulišárny Josefa Dvořáka, kterou oblíbený herec napsal s Patrikem Rozehnalem. Když vymýšleli název knihy, hodně se u toho zapotili. Vědomi si toho, že správný název knihy, je polovina úspěšného prodeje.

„Padaly největší absurdity. A já jsem vyprávěl příběh, kdy jsem zažil dva chlapíky, kteří hledali prodejný název pro knihu. A tam použili výraz „pičičandy“. A já řekl, myslíš, že bychom měli zajít až tak daleko? Nezvolili jsme to,“ smál se letošní osmdesátník Josef Dvořák a přiznal, co ho momentálně štve. „Bojuji s váhou. Člověk je takový pohodlný. Ne zrovna, že by gaučing byl náplní mého života, já si jdu radši s kluky zahrát tenis, ale přece jenom to svádí. A když je mizerné počasí, tak sebou prásknu na gauč a pak vytáhnu váhu a jsme rozladěný. Prý ta váha opravdu není rozbitá.“

Knihu Josefovi Dvořákovi pokřtily herečky Iva Hüttnerová a Uršula Kluková. „Uršula byla členkou Kladivadla, které začínalo v Broumově a přešlo do Kadaně, aby měli stavebníci elektráren kulturní vyžití. Tehdejší šéf divadla mě viděl hrát u ochotníků a pak také v baru, kde jsem zpíval s rockovou kapelou. Oslovil mne a tam jsme se s Uršulou poprvé potkali,“ vzpomínal Josef Dvořák.

Mezi hosty křtu knihy Josefa Dvořáka byli například Ivanka Devátá, Ladislav Županič, Jan Přeučil a Eva Hrušková, Petr Kostka s manželkou Carmen Mayerovou či Kateřina Cajthamlová a další.

 

 

 

Default User Image
Eva Pischová, 29.11.2022 11:42
Další udavač StB. Za poskytnutí prostoru v divadle Semafor donášel na Jiřího Suchého. Fuj!
Default User Image
Romana, 30.11.2022 20:29
Josefa Dvořáka mám velmi ráda jako herce i komika jeho humor a herectví je naprosto úžasné a přeju mu hodně zdraví do dalších let . Suchý “ humor “ mu zkrátka nesedí ostatně jako spoustě lidí .
Default User Image
anna, 01.12.2022 02:07
Vsechno nejlepsi panu Dvorakovi. Preju zdravi a dlouha leta a at dale drzi humor a dobra nalada.