Trávníčková a Kolář na titulce kalendáře. Co mají společného?
Zdroj: herminapress

Trávníčková a Kolář na titulce kalendáře. Co mají společného?

Vytvořeno dne 28.11.2022

Dostat dvanáct osobností před objektiv fotoaparátu za účelem focení charitativního kalendáře není žádná legrace. Své o tom ví, zakladatelka Nadačního fondu Šťastná hvězda Alena Skovajsová. Než se kalendář Čtyři roční období v Ateliéru Vedralová nafotil, trvalo to celý jeden měsíc. Výsledek ale stojí za to.  

Svoji stránku má v kalendáři dlouholetý patron Šťastné hvězdy, zpěvák Petr Kolář. Ten má fotku s podzimní tématikou, zlatavé listí, šišky a houby. „Docela se v Atelieru Vedralová trefili, protože na houby chodím rád. Umím je i připravit. Letos bylo hodně syrovinek, které jsem léta neviděl. Tyhle houby jsem jedl v dětství. S tátou jsme houby hodili na pánev na máslo, osolili a je to výborné. Docela houby poznám, ale radit, co je jedlé nebo ne, si netroufám. Letos byla dobrá sezóna, jak na houby, tak na práci. Něco jsme s kapelou objeli a lidi nás zase viděli. A fakt už bych chtěl dodělat novou desku, jsem na to hodně náročný, a když to nesedne, ven ji nepustím,“ usmíval se Petr Kolář na křtu kalendáře Nadační fondu Šťastná hvězda v Hotelu Don Giovanni.

Naopak novou patronkou Šťastní hvězdy je Monika Trávníčková, která na nadační fond natrefila během svých produkčních aktivit. „Mám radost, že i mnou pořádaných kulturních akcí jde část výtěžku pro nadační činnost. Udělali jsme krásný koncert ve Stonařově, nafotili kalendář, chystáme novoroční koncert na Zámku Třešť a 13. prosince v Divadle Broadway proběhne velký koncert Hvězdy Vánoc, kde zazpívá Štefan Margita, Marian Vojtko, Leona Machálková, Petr Kotvald a zahraje Jaroslav Svěcený. Oslavíme Vánoce. I když já už doma vánoční výzdobu mám. Měla jsem po dlouhé době volný víkend a to byla jedinečná příležitost to udělat. Pak už celý prosinec zase pracuju a nebude čas,“ uvedla Monika Trávníčková a dodala, že se těší na vánoční pohádky. U Trávníčků jasně vedou Tři oříšky pro Popelku, kterým bude příští rok 50 let a v Německu se chystá velká „popelkovská“ tour, kterou chce Monika Trávníčková přetáhnout i do Čech.

Do charitativního kalendáře se nechali zvěčnit: nejkrásnější muž světa Dominik Chabr, kapela Madam Royal, zpěvák Bohuš Matuš s rodinou, herecký pár Eva Hrušková a Jan Přeučil, produkční Monika Trávníčková, herečka Michaela Pecháčková, Muž roku 2022 Matěj Švec, muzikant Felix Slováček ml, zpěvák Petr Kolář, houslista Jaroslav Svěcený, moderátorka Zuzana Bubílková, herec Miroslav Etzler s rodinou, zpěvák Zdeněk Drda. Mihne se tam i ředitel soutěží Muž roku a Anděl mezi zdravotníky David Novotný, který celý křest charitativního kalendáře Nadačního fondu Šťastná hvězda moderoval.