Ostrava boduje! Skórka, Kolečko, Krajčo, Krhut v nové komedii Zátky osudu
Zdroj: Se svolením produkce

Ostrava boduje! Skórka, Kolečko, Krajčo, Krhut v nové komedii Zátky osudu

Vytvořeno dne 11.06.2024

Zátky osudu! Tak se jmenuje krátká crazy komedie, kterou natočili spolutvůrci seriálových hitů jako MOST!, Lajna, sKORO NA mizině nebo Okresní přebor – režisér Vladimír Skórka a scénárista Petr Kolečko.

Tento nejen Ostravany oblíbený neherec si narozdíl od Jiřího Krhuta a Richarda Krajča nezahrál sám sebe, nýbrž pražského hudebního producenta. A jak už to tak Kolečko umí, jeho postava oplývá kouzlem arogance tak mocným, že si vyslouží pěstí přímo do nosu. 

Komedie Zátky osudu, kterou tentokrát místo fanoušků finančně podpořil ostravský pivovar Ostravar, čerpá z nezaměnitelného genia loci moravskoslezské metropole a je plná svérázného humoru. Natáčení probíhalo na oblíbených místech v Ostravě, mimo jiné u nábřeží řeky Ostravice. Ostravský byl také celý štáb a herci.

"Naše seriály pro youtubový kanál Dobře vycpaný bobr vznikly jen díky finanční podpoře našich fanoušků. Tentokrát jsme ale našim věrným chtěli přinést už něco hotového, jen tak, jako poděkování za jejich přízeň a také za trpělivost, jelikož jsme kvůli naší pracovní vytíženosti dlouho nic nenatočili. Za podpory našeho ostravského pivovaru Ostravar jsme proto vytvořili krátkou hudební komedii, která otevřeně a hrdě propaguje Ostravu, místní lidi, hudbu a pivo,” vysvětluje Vladimír Skórka, který v těchto dnech v Praze natáčí natáčí celovečerní film s Petrem Kolečkem.

Vy už nenatočíte ani audioknihu pro hluchý!

“U Vladimíra už hraju potřetí, akorát jednou už mě teda vystřihl, což si ale nemyslím, že by bylo kvůli mému výkonu,” směje se Kolečko. “Tady v Zátkách osudu jsem byl obsazen do role, kterou jsem si zase sám napsal. Jsem takovej trošku pi*** z Prahy. Hraju takovou variantu pičuse 2.0 oproti sKORO NA mizině. Ale teď nehraju sám sebe, nejmenuju se Petr Kolečko, ale René Braun. Jsem hudební producent z Prahy,” prozrazuje Kolečko, který si své občasné herectví náležitě užívá a který si pro natáčení pořídil i speciální účes.

“Je to lepší než minule, protože už si ty role víc osahávám – hrál jsem totiž i u Michala Suchánka v seriálu jednoho takovýho pič***, takže je to čím dál tím lepší a myslím si, že už začínám excelovat v tomhle druhu rolí, říká Kolečko se skromností jemu vlastní. V příběhu Zátky osudu navíc potěší všechny diváky Dobře vycpaného bobra, kteří doposud žasli nad tím, jak je možné, že ještě nedostal pěstí.

Autoři již od samotného začátku počítali se zapojením fanoušků alespoň po kreativní stránce, aby mohli být i nyní součástí tvorby. Díky hlasům fanoušků Ostravaru nakonec v komedii Zátky osudu hrají Vlastimil Burda, Jan Chudý a Milan Cimerák. Všichni jsou nejen výborní herci, které diváci mohou vidět třeba v ostravské Komorní scéně Aréna nebo v Těšínském divadle, ale také skvělí muzikanti.