Patrasová a Slováček zahájili výstavu světových unikátů
Zdroj: herminapress

Patrasová a Slováček zahájili výstavu světových unikátů

Vytvořeno dne 17.01.2022

 

Většina z nás, běžných uživatelů, používá mobilní telefon k telefonování, psaní SMS, fotografování či k surfování na internetu. Český výtvarník Roman Řehák pomocí svého mobilu vytváří fenomenální umělecká díla, která zdobila obydlí například Miloše Formana či Jiřího Menzela.

Předlohami jeho děl se stali mimo jiné Karel Gott, Marta Kubišová, Jan Saudek, Pierce Brosnan, frontman skupiny Deep Purple Ian Gillan, nebo vynikající americká zpěvačka s italskými kořeny LP, vlastním jménem Laura Pergolizzi.

Na jaře roku 2021 si Roman Řehák vymyslel novou techniku – svá díla, která vytvořil výhradně v aplikacích mobilního telefonu zvětšil na požadovanou velikost a následně natiskl a zažehlil do koberce. Tímto postupem nevznikají umělecká díla nikde na světě, jedná se o světovou premiéru. Vzniklo tak 15 unikátních uměleckých děl, která představil veřejnosti na zahájení své výstavy „phoneArt 2022“ v Obecním domě v Praze.

Zahájení výstavy, během kterého obrazy odhalila herečka a tanečnice Jitka Osička za hudebního doprovodu premiéry skladby Voda skladatele Zdeňka Bartáka, si nenechali ujít ani herečka Dáda Patrasová, zpěvák a hudebník Petr Janda, hudebník Felix Slováček, zpěváci Petr Kolář a Peter Pecha či herec Roman Skamene.

„Když jsem přišel za ředitelem Obecního domu panem Vlastimilem Ježkem a seznámil jej s myšlenkou uspořádání výstavy, neváhal ani minutu a s nabídkou souhlasil. Jsem velmi vděčný a děkuji nejen za to, že Obecní dům pro výstavu mé více než 10měsíční práce poskytl prostor, ale také děkuji všem, kteří se na přípravě i průběhu výstavu podíleli a podílí,“ říká výtvarník Roman Řehák.

Výstavu „phoneArt 2022“ mohou návštěvníci vidět od 12. ledna do 28. února 2022 v Českém pánském klubu v Obecním domě. 

 

 

 

Default User Image
Jaroslav, 17.01.2022 18:22
V těchto pochmurnych dnech ještě ukazovat odusevnelou tvář Felixe je bezohledně nevhodné. Nabízím fota štěňat s jiskru v pohledu
Default User Image
Libuše, 18.01.2022 15:41
Pan Slováček býval kdysi dobrý muzikant,dnes je zatrpklý a pomstychtivý senior.