Pavel Šporcl zahraje z hladiny rybníka v Říčanech největší koncerty od začátku karantény
Zdroj: Archiv

Pavel Šporcl zahraje z hladiny rybníka v Říčanech největší koncerty od začátku karantény

Vytvořeno dne 11.06.2020

 

Jeskyně, nádraží, letištní hala, tržnice – to všechno jsou místa, kde náš nejznámější houslista už hrál. Na druhý červnový víkend (12.-14. 6. 2020) připravil první pokaranténní živé koncerty Na vlnách hudby a naděje, který odehraje z pontonu na hladině rybníka Jureček u Říčan. Jedná se o první koncertní příležitost takového rozsahu jak pro něj, tak pro posluchače.

Jsem moderní člověk, který se nebojí vystoupit ze zajetých kolejí."

Pavel Šporcl

„Jsem moderní člověk, který se nebojí vystoupit ze zajetých kolejí, a ukázat, že koncert klasické hudby nemusí mít žádné limity ani v oblečení, ani v místě, kde se odehrává, a přesto nabídne program ve špičkovém provedení. Svým celkovým přístupem na tom pracuji vlastně celý život,“ objasnil výběr dalšího netradičního místa Šporcl.

Malebnou scenérii lesa a vodní hladiny rozezní tóny hudebních mistrů. Pavel Šporcl připravil speciální program, složený z toho nejlepšího, co má v repertoáru. Zazní všechny jeho „hity“ z klasické, filmové i cikánské hudby, tak i vlastní skladby Surprise a Magical 24 ve svižných, moderních až popových aranžích. Program bude koncipován tak, aby zaujal co nejširší publikum a začíná vždy ve 21:30. V každém večeru vystoupí za dodržení všech hygienických a bezpečnostních opatření také jeden speciální host, v pátek 12. 6. naše nejlepší sopranistka s uhrančivým hlasem Jana Šrejma Kačírková, špičkový akordeonista Vojtech Szabo v sobotu 13. 6 a herečka a zpěvačka Bára Šporclová Kodetová koncerty uzavře v neděli 14. června.

„Moc se na koncerty těším. Vždyť to budou největší možná vystoupení s živým publikem od března. A jsem moc rád, že jsme se s městem Říčany na jejich uskutečnění domluvili.  Nebude to první neobvyklé místo, kde budu hrát. Už jsem koncertoval v jeskyni, v letištní hale, na nádraží, v tržnici, proč tedy ne na hladině rybníka?,“ řekl Šporcl. „A je o mě známo, že rád přijímám nové výzvy a nebojím se netradičních věcí. Navíc chci názvem Koncertu na vlnách hudby a naděje v lidech evokovat pocit, že se vše, tedy i hudební projekty, vrací opět k normálu,“ dodal houslista.

Šporcl v době krizového stavu nezahálel a připravil řadu projektů, mimo jiné dva cykly Koncertů v obýváku, z nichž druhý měl podtitul Bacha na Šporcla a umělec se v něm vyznal z lásky k dalšímu hudebnímu velikánovi J. S. Bachovi. Oba cykly měly na sociálních sítích vysokou sledovanost a stovky pozitivních reakcí od fanoušků. Také jako první umělec na světě odehrál „drive-in koncert“ klasické hudby pro diváky v zaparkovaných autech v holešovické tržnici.