Podvazky a sexy kostým: Karel Heřmánek láká do divadla kontroverzním způsobem
Zdroj: Se svolením Divadlo Bez zábradlí

Podvazky a sexy kostým: Karel Heřmánek láká do divadla kontroverzním způsobem

Vytvořeno dne 28.09.2021

 

Kdo zahlédl v uplynulých dnech v dopravních prostředcích nebo v časopisech vizuály na Cabaret, který uvedlo Divadlo Bez zábradlí začátkem září, asi nám dá za pravdu, že jsou velmi poutavé a do jisté míry kontroverzní.

Lze na nich vidět, jak Karel Heřmánek ml. kouše kolegyni Michaelu Tomešovou do tváře nebo jak její alternace Rozálie Havelková v bondáži koketně mrká na hledáček fotoaparátu. I takový je, už díky tématice hry, nový počin na pražské muzikálové scéně, na něž pějí diváci zatím jen samou chválu.

,,Tak tohle je bomba!” píše pod fotografie Petra Kozlíka Sára M. a další divačka Vendula P. ji doplňuje ,,Nejlepší divadelní plakát, který jsem měla možnost za poslední dobu vidět.”. 

A jak se k tomu staví manželka Karla Heřmánka ml. Nikol Kouklová? ,,Nežárlím. Zde se musím dokonce přiznat a trochu pochválit, neboť focení s Petrem Kozlíkem a vizuály jsem připravovala a měla na starosti. Úvodní fotka, kde Karel kouše Míšu a tím deformuje její obličej, skvěle vystihuje ten kontrast krásy a puncu se strhaností, o které v našem Cabaretu hrajeme,” směje se zrzavá herečka, jež v ikonickém muzikálu ztvárňuje dvojroli. Zatančí si v KitKat Clubu a pobaví vás jako roztomilá prostitutka Fritzie.

,,Cabaret je titul, který by měl pobavit i přimět k zamyšlení. Rozhodně se nejedná o plytkou zábavu. Je to hra, která vypovídá o dost závažných věcech. Chtěli jsme, aby to nebyla zábava s nablýskanými kostýmy a dobře secvičenými tanečními výstupy, ale tak trochu políček divákům i nám všem. Téma příběhu je velmi silné a to vyvažuje a odlehčuje kontrast kabaretních čísel v KitKat Clubu. Více nechci prozrazovat, přijďte se přesvědčit sami,” zve do divadla nový principál Karel Heřmánek ml.

Ódy na podzimní novinku Divadla Bez zábradlí pějí na sociálních sítích také herečtí kolegové, kteří měli možnost muzikál zhlédnout.

,,Miluju okamžik, když odcházím z divadla s pocitem, že mám křídla. Když vidím představení, které mě nabije a utvrdí v tom, že dělat divadlo má smysl. A to se mi stalo právě po představení Cabaret. Příběh, který znovu pohltí, i když je mnohokrát viděný a známý. Herci, živá hudba, scéna, kostýmy, všechno souzní a zapadá harmonicky do sebe. Úžasné představení! Díky za křídla,” rozepsala se herečka Monika Zoubková.

Herec a zpěvák Ondřej Ruml pak vychválil tuto podzimní novinku do nebes. ,,Jestli v poslední době stojí za to jít na něco do divadla, tak je to muzikál CABARET. Splňuje totiž přesně to, co na divadle miluju a vlastně od něj i trochu očekávám. Nejen zábavu a odreagování se od každodenních starostí a strastí, ale i pocit, že se dostávám někam hloub. Nejen do nějakého příběhu či tématu, ale především sám k sobě. Na mysl pak vyvstanou otázky: Co kdyby se tohle stalo mě? Jak bych se zachoval…? A ustál bych to?” polemizuje zpěvák.

Zda je Cabaret skutečně místem, kde své starosti hodíte za hlavu, o tom se přijďte přesvědčit na vlastní oči sami třeba již 8. a 9.října, kdy jej Divadlo Bez zábradlí uvede v prvních reprízách.