Pohřeb Zdeny Hadrbolcové: Přišli herci z Ulice - Hüttnerová, Pavelka, Štrébl a další
Zdroj: herminapress

Pohřeb Zdeny Hadrbolcové: Přišli herci z Ulice - Hüttnerová, Pavelka, Štrébl a další

Vytvořeno dne 30.11.2023

Rodina, přátelé a známí se dnes naposledy rozloučili s herečkou Zdenou Hadrbolcovou. Herečka zemřela ve věku 86 let.

S herečkou se přišli rozloučit Dana Batulková, Iva Hüttnerová, Ondřej Pavelka, Václav Knop, Libuše Švormová s manželem, Jiřina Bohdalová, Ljuba Krbová, Jiří Štrébl, Ivan Vyskočil a další kolegové a přátelé. 

Smuteční věnce k rakvi položili Herecká asociace, Divadlo Pod Palmovkou, Divadlo Na zábradlí, herci z Ulice...  

Zdena Hadrbolcová před rokem prodělal mozkovou příhodu a od té doby se potýkala se zdravotními problémy a potřebovala celodenní pomoc. Zemřela 20. listopadu 2023.

Herečka Zdena Hadrbolcová se v televizi i na filmovém plátně proslavila hlavně rolemi laskavých maminek, jež byly většinou komediálně laděné. Stala se i uznávanou divadelní herečkou, scenáristkou a publicistkou. Nikdy se nebála experimentovat v divadle i před kamerou, její mladistvý duch byl pro každou roli osvěžením. 

Zdena Hadrbolcová si zahrála řadě filmů. Mapříklad Tři chlapi na cestách, Páni kluci, Počítání oveček, Jak svět přichází o básníky, Křídla Vánoc, Přes prsty a mnoha dalších.  Zahrála si také v seriálech, například Létající Čestmír, My všichni školou povinní či v Ulici, kde ztvárnila pekařku Růženku.

 Diváci ji mohli vídat i na divadelních prknech v Divadle Pod Palmovkou, v Divadle komedie, v Rokoku a v Divadle Na zábradlí.

Zdena Hadrbolcová po rozvodu tvořila dlouhou dobu pár se známým kameramanem Jiřím Průchou. Děti neměla.  

 

 

 

Default User Image
František Kovář, 30.11.2023 16:15
Byla to krásná ženská tělěm i duší. Ať odpočívá v pokoji