Policie Modrava a Okresní přebor. Dva letní taháky na Nově
Zdroj: TV Nova

Policie Modrava a Okresní přebor. Dva letní taháky na Nově

Vytvořeno dne 02.06.2023

Smích, zábava a humor budou dominantními prvky letního vysílacího schématu na Nově. Diváci se mohou těšit na návrat oblíbených a mnohdy už kultovních seriálů jako Okresní přebor, Hospoda, Kameňák, nebo Co ste hasiči?.  

Fanoušci krimi seriálů se mohou těšit na reprízy fenomenální Policie Modrava, Kriminálky Anděl a Specialistů. Nova Action uvede nové epizody Kobry 11. Od prvního dílu se na obrazovky vrátí Krok za krokem (Nova Fun), Doktorka Quinnová (Nova Lady) a To je vražda, napsala (Nova Gold).  Pestrou nabídku snímků pro celou rodinu nabídne i filmový kanál Nova Cinema. 

V podvečery všedních dnů se na Novu vrátí stálice letního vysílání, seriál Hospoda, kultovní, hereckými hvězdami nabitý seriál z prostředí pražské hospůdky a o neobyčejně veselých příhodách jejích štamgastů. Následovat budou reprízové díly zábavné kvízové show Na lovu s Ondřejem Sokolem. 

Pondělky od 19. června a ž do konce prázdnin budou tradičně patřit Specialistům, jejich fanoušci se mohou těšit hned na dvě epizody za sebou. V úterý (a v neděli) se na obrazovku vrátí Jana Vinická a její Police Modrava. Diváci si připomenou první sérií úplné začátky legendárního seriálu natáčeného z velké části v Národním parku Šumava.

„Seriál Policie Modrava nevznikal vůbec lehce, jak se může na první pohled zdát. V září 2008 jsem natočil pilotní díl seriálu, který se jmenoval Za lepších okolností. Měl obrovský divácký ohlas. Od vedení Novy jsme pak dostali zadání napsat dalších patnáct dílů. Trvalo nám to téměř dva roky a pak vypukla celosvětová finanční krize a celý projekt se zastavil. Dovedete si představit, jak jsme se se spoluscenáristou Mirkem Vaicem cítili,“ vzpomíná na krušné počátky vzniku Policie Modrava filmový hitmaker Jaroslav Soukup a pokračuje: „Uběhly další dva roky a náš seriál šel v létě 2013 konečně do výroby. Začali jsme točit třetího června na ranči Vogelsang pod Kašperskými Horami. Jenže deset dní hustě pršelo a my točili exteriérové scény! V duchu jsem si říkal, jak to vůbec natočíme. Jestli si vzpomínáte, je tam scéna s ‚mrtvým‘ koněm, kterého někdo otrávil. Zvěrolékař, pan Zelený ze Sušice, mu dal uspávací injekci a kůň měl přibližně čtvrt hodiny spát…Jenže ten ledový déšť ho probouzel po pár minutách! Nakonec jsme ty deštivé scény nějak natočili a pak se stal zázrak! Po týdnu deště vysvitlo sluníčko, modrá obloha a věřte nevěřte, tohle nádherné počasí vydrželo téměř dva měsíce, takže jsme potom první řadu seriálu natočili v pohodě.“