Polívka a Holubová zase spolu! Kde se objeví tentokrát?
Zdroj: Bontonfilm

Polívka a Holubová zase spolu! Kde se objeví tentokrát?

Vytvořeno dne 11.08.2021

Svůj nový film Cesta domů uvede režisér Tomáš Vorel do kin s koncem letošního léta. Snímek volným způsobem navazuje na Vorlovy filmy Cesta z města a Cesta do lesa, v hlavních rolích se vrátí známí hrdinové z předchozích filmů.

Stejně jako předchozí dva filmy volné trilogie, i Cesta domů vznikala v téměř nedotčené oblasti okolí Rabštejna nad Střelou. Zároveň odtud pochází i samotný scénář k filmu. „Situace z filmu jsou odpozorované, scénář jsem dal dohromady z příběhů a historek, které jsem tady slyšel, nebo sám zažil. Při psaní mi pomáhali místní sedláci, lesníci a myslivci, takže je to kolektivní dílo,“ říká režisér Tomáš Vorel.

Novým filmem chce Vorel vzdát hold životu na vsi, vesnickým tradicím a rodinnému sedlačení, soužití s přírodou a krajinou. Atmosféře filmu odpovídá i datum jeho uvedení do kin. „Jsem rád, že premiéru stihneme letos do švestek. S uvedením filmu právě dozrávají švestky a pálí se slivovice. A slivovice hraje v našem příběhu také důležitou roli,“ říká režisér Tomáš Vorel.

V hlavních rolích se vrátí Bolek Polívka a Eva Holubová jako zemědělská rodina Papošů, Tomáš Hanák a Barbora Nimcová jako rodina přistěhovaná z města, Tomáš Vorel Jr. a Lucie Šteflová jako revírník Ludva a jeho žena. Objeví se i Milan Šteindler v roli vypečeného předsedy myslivců nebo Dominika Elischerová, známá ze sociálních sítí jako Mína.

Do kin film vstoupí 9. 9. 2021.