Poprask ve škole v Ulici kvůli sexu na lyžáku. Co všechno mohou způsobit drby?
Zdroj: TV Nova

Poprask ve škole v Ulici kvůli sexu na lyžáku. Co všechno mohou způsobit drby?

Vytvořeno dne 11.01.2022

 

Jakou lavinu občas spustí informace od někoho, kdo chce být za každou cenu středem pozornosti a domýšlí si věci, jež se nikdy nestaly? Jak snadno se dá znepříjemnit život ostatním jen proto, že jeden člověk se chce hřát na výsluní zájmu? Studenti Anežka a Čenda i jejich pedagogové Magda a Prokop zakusí na vlastní kůži, že bojovat s drby je jako bojovat s větrnými mlýny. Žofie jim to svými senzačními novinkami zavaří ve škole i doma.

Lyžařský výcvik se pro Anežku (Karolína Lipowská), Čendu (Eliáš Vyskočil), Magdu (Veronika Čermák Macková) i Prokopa (Ondřej Studénka) zvrtl ve chvíli, kdy pedagogové nachytali své studenty samotné na pokoji při soukromé narozeninové oslavě. Přestože se Anežka i Čenda dušují, že k ničemu nedošlo, Magda a Prokop z toho mají těžkou hlavu. Mohou jim věřit, že se opravdu nic nestalo? Nebo se na ně žene pohroma případného nechtěného těhotenství a vlastně i sexuálního zneužití nezletilé, které ještě nebylo patnáct let, což je trestným činem?

Pro všechny zúčastněné je to hodně nepříjemná situace, kterou bohužel ještě více zhorší Anežčina spolužačka Žofka (Kateřina Ujfaluši) svými drby. Okamžitě si vytvoří vlastní scénář, co spolu Anežka a Čenda na pokoji dělali, a ochotně se o něj podělí s každým, kdo jí chce naslouchat. Čím více lidí to je, tím lépe pro Žofku, jíž dělá zájem ostatních moc dobře. Přitom si ani neuvědomuje, co svými zaručenými informacemi způsobuje, jakou lavinu tím spouští.

Významné pohledy, narážky či naopak mlčení spolužáků je přitom to nejmenší. Anežka a Čenda se brzy dostanou do situace, kdy vše vezme do vlastních rukou ředitelka školy Landová (Kateřina Holánová). Ta se rozhodne celou kauzu řešit nejen s pedagogy, ale také s Anežčinými a Čendovými rodiči. Tím se odstartuje další řetězec nečekaných událostí. Na povrch vyplují i věci, jež měly zůstat utajeny a jež ovlivní také vztahy Magdy, Prokopa a Mirka (Daniel Bambas), možná víc, než si nyní ti tři myslí.

Premiérové díly Ulice vysílá TV Nova od pondělí do pátku v podvečerním čase od 18:25 hod. a s týdenním předstihem jsou divákům k dispozici na Voyo.