Poslední rozloučení s Josefem Abrhámem! Kdo přišel vzdát poslední poctu
Zdroj: herminapress

Poslední rozloučení s Josefem Abrhámem! Kdo přišel vzdát poslední poctu

Vytvořeno dne 06.06.2022

Dnes se rodina i veřejnost naposledy rozloučí s hercem Josefem Abrhámem. Populární herec a idol mnoha žen Josef Abrhám je po smrti. Za svou milovanou manželkou Libuší Šafránkovou (†68) navždy odešel ve svých 82 letech.

Po smrti své manželky se Josef Abrhám stáhnul do ústraní a na veřejnosti se téměř neobjevoval. Ztráta Šafránkové ještě víc podlomila jeho zdraví. Ostatně s oblíbenou herečkou a populární Popelkou strávil celý život. Nakonec za ní do hereckého nebe odešel necelý rok po její smrti.

Naposledy byl Abrhám spatřen právě na jejím pohřbu v červnu 2021, kdy se celý pohublý s velkou bolestí ve tváři, dopravil na invalidním vozíku. S Libuškou měl Abrhám jediného syna Josefa Abrháma mladšího.

Josef Abrhám se u diváků jednoznačně proslavil rolí doktora Blažeje ze seriálu Nemocnice na kraji města. Nezapomenutelnou roli podvodníka Vrány ztvárnil v kultovním filmu Vrchní prchni. Na hereckém kontě má ale desítky celovečerních filmů jako Šakalí léta, Marečku, podejte mi pero, Obsluhoval jsem anglického krále či v posledních letech Odcházení nebo Přijde letos Ježíšek?. Naposledy se objevil ve vánoční pohádce Anděl Páně 2.

Za svou filmovou, ale i divadelní kariéru, kdy se dokázal perfektně vžít do každé role, získal v roce 2020 cenu Thálie za celoživotní dílo.