Překvapivé spojení: Křesťan a Druhá tráva nahrávají album s významným producentem. Poslechněte si první ukázku
Zdroj: Archiv Druhá tráva

Překvapivé spojení: Křesťan a Druhá tráva nahrávají album s významným producentem. Poslechněte si první ukázku

Vytvořeno dne 21.07.2020

Nové řadové album po dlouhých devíti letech nahrává v těchto dnech přední česká nadžánrová kapela Druhá tráva. Už výběr zahraničního producenta naznačuje, že proces vzniku alba je pro skupinu hudebním i žánrovým posunem. Na nahrávku totiž dohlíží Brit Eddie Stevens, známý producentskou prací pro respektovanou elektronickou kapelu Moloko a zpěvačku Róisín Murphy, trip hopové Zero7 nebo Janu Kirschner.

První ukázkou z alba, které vyjde na podzim, je skladba Kdybys mě zabila.

Kapela v ní svůj typický zvuk rozšiřuje o netradiční uhrančivý rytmus, úvodní motiv odkazující na balkánskou hudbu nebo o klávesové a elektronické zvuky, které dříve nepoužívala. „Chtěli jsme tentokrát najít někoho, kdo naši hudbu posune někam dál. Eddie byl nakonec jasnou volbou. Už na první zkoušce se nám snažil pár věcí rozmluvit či vymluvit a získal si naši důvěru,“ popisuje zpěvák Robert Křesťan. Příkladem spolupráce je podle něj i první albový singl Kdybys mě zabila.

Vznik alba, které se natáčí ve studiích Sono, nakonec ovlivnila celosvětová situace s pandemií COVID 19 a zavřenými hranicemi. Druhá tráva totiž původně plánovala na podzim vydat dvojalbum.

Plánované album vyjde v říjnu a kapela jej pokřtí 25.10. v Brně (Sono Centrum) a 15.11. v Praze (Divadlo Hybernia). Nahrávku Druhá tráva podpoří i na turné.