Pretty woman na ruby. I tak se lze dívat na film Zola
Zdroj: A24

Pretty woman na ruby. I tak se lze dívat na film Zola

Vytvořeno dne 13.04.2021

Film Zola by se dal také charakterizovat jako striptérská road movie, která vznikla na základě skutečného virálního vlákna z roku 2015.

Jedna z postav, číšnice Aiach (Zola) totiž uveřejnila na sociální sítě vlákno, v němž dopodrobna popisuje floridský výlet se striptérkou Jessicou, s jediným cílem, vydělat co nejvíc peněz. Že je příběh prošpikován, vedle erotického tance u tyče, také prostitucí, vraždou a drogami je více méně nabíledni. Na rozdíl od provařené Pretty woman se hlavní hrdinky nesetkají s rozhazovačným milionářem, nicméně pohybují se ve stejně tvrdém a pokořujícím prostředí pasáků, kde je nic dobrého nečeká.

Že se stal z vlákna během krátké dob virál, je víceméně jasné. Od této skutečnosti byl už krok k tomu, aby se příběhu chytli filmaři. A tak v červnu 2021 se můžeme těšit na premiéru snímku Zola, který byl poprvé uveden na festivalu Sundance. Režie se ujala Janiza Bravo, přičemž hlavní postavu Zolu si zahrála Taylot Paige. Striptérku Stefani pak Riley Keough.

„Skutečné Zole jsem na její přání film předvedla. Trochu jsem měla obavy z její reakce, ale nakonec mi ukázala palec nahoru a to mě ujistilo, že jsem to nezkazila,“ poznamenala v jednom z rozhovoru režisérka.