Případy 1. oddělení jsou zpátky na obrazovce a hned si připsaly rekord
Zdroj: Se svolením Česká televize

Případy 1. oddělení jsou zpátky na obrazovce a hned si připsaly rekord

Vytvořeno dne 06.09.2022

 

Včera Česká televize uvedla první díl dlouho očekávané 3. řady seriálu Případy 1. oddělení. Jak se dalo očekávat, lidé „strhli“ obrazovky a první díl viděl rekordní počet diváků.

„Pondělní první díl třetí řady Případů 1. oddělení v průměru sledoval 1 milion a 321 tisíc diváků 15+, dosáhl tak podíl na sledovanosti 34,70 %. Případy se tak staly nejsledovanější novinkou podzimního pondělního krimi okna za posledních deset let,“ sdělila mluvčí ČT Karolína Blinková pro Novinky.cz.

Po druhé řadě seriálu Případy 1. oddělení se nechali autoři slyšet, že končí, že už není z čeho čerpat. Přelomová doba nastala odchodem Josefa Mareše od policie na konci roku 2019. Neměl co dělat a tím, že s Janem Malindou začali pracovat na scénáři 3. série, nebyl pro něj přechod do civilu tak těžký. Ve třetí řadě oblíbeného seriálu došlo k několika změnám v obsazení hlavních rolí. Po Plíškovi (Boleslav Polívka) a Korejsovi (Miroslav Hanuš) zůstala na 1. oddělení dvě místa volná.

„Cílem bylo, abychom neztratili tváře, které jsme poslali do světa, Korejse na prezidium a Plíška do důchodu. Řešili jsme, jak je legálně dostat zpátky do hry. Dalším úkolem bylo, obsadit místa, která po nich zůstala. Chyběl jeden vyšetřovatel a jeden operativec. Tam nastoupil Juraj Loj a do týmu operativců přibyla žena. Je to i zajímavé, protože žena se na případy kouká trochu jinak, k práci přistupuje také jinak a jako mladší generace má také jiný přístup například k sociálním sítím. V prvních sériích nám progresivnější generace vyčítala, že tam nejsou ženy. Nemohly tam být, protože na 1. oddělení v tu dobu nebyly. Doba pokročila a nyní už obhajitelně můžeme říci, že na 1. oddělení jsou i ženy. U nás je to herečka Barbora Bočková,“ uvedl scenárista Jan Malinda.