Projekt Pojišťovny VZP, a.s. má prvního oceněného. Je jím Jiří Mlejnský z Domova Sedlčany. Gratuloval mu i Jiří Korn
Zdroj: herminapress

Projekt Pojišťovny VZP, a.s. má prvního oceněného. Je jím Jiří Mlejnský z Domova Sedlčany. Gratuloval mu i Jiří Korn

Vytvořeno dne 05.09.2022

Krásný příběh s poselstvím pro mladou generaci sepsal vášnivý turista Jiří Mlejnský, klient Domova seniorů v Sedlčanech. Přestože již nemůže turistiku pěstovat, vzpomínky zůstávají a stačilo je jen „hodit“ na papír. Tak vznikl příběh „Duch Posázaví s hroznovým cukrem v kapse“, který se v projektu Pojišťovny VZP, a.s. „Pošlete vzkaz příběhem“ umístil na 1. místě. Jiří Mlejnský tak pro Domov Sedlčany získal šek v hodnotě 30 000 korun, ke kterému mu pogratuloval i host slavnostního dopoledne, zpěvák Jiří Korn.

Ředitelka domova, paní Jaroslava Kocíková, měla z výhry radost. „Domov vedu jedenáct let a zažili jsme tu hodně náročných situací, například v covidové době, ale také spoustu hezkých chvil. A tato patří k nim. Do projektu Pojišťovny VZP, a.s. jsme poslali tři příběhy a vzkaz pana Mlejnského vyhrál. Sama jsem byla překvapení. Je vidět, že naši klienti mají mladé generaci co předat. Ten vzkaz je jasný: Zahoďte mobily a užívejte si života.“

Domov Sedlčany je poměrně velký ústav. O 300 klientů se stará 194 zaměstnanci. Mimo sociální oblasti ještě v domově provozují vedlejší hospodářskou činnost. Vaří obědy pro pečovatelskou službu, nemocnici či veřejnost, pronajímají ordinace a konferenční místnost. Paní ředitelka Kocíková je pyšná, že s pomoci Středočeského kraje zvelebily vnitřky budov. „A pak jsem také pyšná na zaměstnance. Máme tu dobrý tým a od toho se odvíjí i spokojenost klientů. To je můj největší úspěch.“

A právě ke spokojeným klientům patří také Jiří Mlejnský, vítěz projektu Pojišťovny VZP, a.s. Nesmělý a velice skromný pán, nesl svoji výhru hrdě. „Moje výhra poslouží všem. Do domova tak mohli nakoupit 3 vozíky, 4 chodítka a 1 televizor. Já sám na televizi nekoukám, radši si čtu. Mám také hodně vzpomínek, vždyť během 13 let jsem ušel 20 000 kilometrů. Vedl jsem si deník, kde jsem k turistickému razítku vždy přidal pár poznámek k pochodu. Tak pokud mi hlava slouží, sepsal jsem jeden příběh ze Šumavy a on vyhrál,“ usmíval se Jiří Mlejnský.

Zpěvák Jiří Korn je činorodý člověk a každá aktivita je mu blízká. „Příběh pana Mlejnského jsem četl. Rád cestoval, spal pod širákem, to jsou nádherné zážitky, na které člověk rád vzpomíná. Také jsem chodil do turistického kroužku a moc mě to bavilo. Hlavně když jsme lovili ty bobříky odvahy a další, to byly nervy. Pan Mlejnský dostal výhru za článek s příběhem, já muzikálovou Thálii za Bídníky a za celoživotní přínos. Ceny vždycky potěší,“ usmíval se Jiří Korn a po čtyřech písničkách se věnoval autogramiádě.

Soutěž „Pošlete vzkaz s příběhem“ byla koncipována jako společensky odpovědná aktivita Pojišťovny VZP, a.s. která měla aktivizovat seniory k tomu, aby sepsali příběh s poselstvím další generaci. Pět nejlepších příběhů bylo oceněno výhrou v hodnotě 30 000 Kč. V další fázi projektu příběhy ilustrovaly děti a výsledkem je publikace Pošlete vzkaz příběhem. Došlo k propojení generace – senioři poslali dál svá životní moudra – mladí je přečetli, zpracovali a poučili se z nich.

Za projektem „Pošlete vzkaz s příběhem“ stojí Halina Trsková, místopředsedkyně představenstva Pojišťovny, VZP, a.s. „Od momentu, kdy jsem vstoupila do Domova Sedlčany, jsem byla překvapená příjemným prostředím. Je tu všude cítit energie a optimizmus paní ředitelky. Klienti jsou tady šťastní a já jsem pracovníkům za to vděčná. Nic lepšího nás nemůže potkat, než když se o nás ve stáří někdo s láskou postará. Výherce pana Mlejnka jsme se ptali, co by chtěl zakoupit pro svůj domov. Přál si chodítka, televizi a vozíky. Viděl, že je to potřeba,“ uvedla Halina Trsková a připomněla, že i produkt Fénix Pojišťovny VZP, a.s. myslí na nemocné a seniory. „Je to pojištění závažných úrazů a nemocí. Každá nemoc vám přinese finanční náklady a tady pojistnou částku můžete použít na léčbu, na rekonvalescenci, na další ekonomickou činnost rodiny nebo si jí nechat právě na stáří. Mohou se vám otevřít dveře pro kvalitnější léčbu, rehabilitaci, lázně. Doufám, že se náš Fénix rozletí mezi co nejvíc lidí. Každý by měl pamatovat, že může onemocnět, nebude moci chodit do práce či bude starý.“

Soutěž „Pošlete vzkaz s příběhem“ zná své výherce a Halina Trsková už v hlavě nosí další nápad. Ale protože za každým projektem je hodně práce, musí to nejprve pořádně promyslet, doladit a pak se jménem Pojišťovny VZP, a.s. pustí do něčeho nového.