Proč je herec Petr Nárožný stále mlád? Recept na stáří u něj funguje na 100%
Zdroj: herminapress

Proč je herec Petr Nárožný stále mlád? Recept na stáří u něj funguje na 100%

Vytvořeno dne 20.05.2020

 

Před pár týdny, v den 55. výročí založení Činoherního klubu, usedl před mikrofon  Radiožurnálu Českého rozhlasu herec Petr Nárožný (82). V Činoherním klubu táhne už 40. sezónu. Debatil s Lucií Výbornou o životě, divadle, herectví a vše kolem. Petr Nárožný, mimo jiné, prozradil, co ho drží ve výborné kondici a proč je rád, že stále hraje divadlo.

Petr Nárožný: Jediná brzda stáří je práce jako povinnost

„Já si myslím, že jediná brzda stáří, skutečná brzda stáří, je prostě práce. Ale povinnost práce, ne jako koníček,“ uvedl herec a myšlenku rozvedl.

„To vždycky, když mne začne nějaký starý vrstevník, dědek nad hrobem, teda můj kamarád, spolužák, začne vykládat, kolik má koníčků, kolik má nepřečtených knih, já mu říkám: „A jaký máš koníček?“  On říká:“Rybář.“ Já říkám: „Fajn. Položme si, jak říká náš prezident, jednoduchou otázku, jestli když leje, sypeš na ryby?“ „No to nepůjdu, to se na to vykašlu.“ Já říkám:“Tak, a ono prší jako z konve, já se musím oholit, obléct, dojít do divadla, odehrát to a hlavně to odehrát s o dvě generace mladšími lidmi. A ti nebudou hrát podle mne, ti se nebudou přizpůsobovat dědkovi. Já se musím přizpůsobit jim. Já si myslím, že tohle je jediná pravá brzda stáří,“ dokončil herec v pořadu Host Lucie Výborné téma stáří a práce. Prozradil také, že v červnu prkny Činoherního klubu rozloučí

Rozhovor Petra Nárožného a Lucie Výborné si můžete poslechout zde