Proč by Josef Klíma nechtěl být ženou? Natož pak vyšetřovatelkou ve svých vlastních knihách?
Zdroj: herminapress

Proč by Josef Klíma nechtěl být ženou? Natož pak vyšetřovatelkou ve svých vlastních knihách?

Vytvořeno dne 10.11.2022

Známý investigativní novinář a autor takřka čtyřiceti knih Josef Klíma pokřtil svojí novou detektivku s názvem Smrt s odkladem, kde hlavní hrdinkou je životem zklamaná vyšetřovatelka Klára Radová. Autor sám už dříve dal najevo, že se mu lépe píší ženské postavy, ač by tedy ženou sám být rozhodně nechtěl.

„Chlapi detektivové jsou v zásadě hodně jednodušší. Ty se potýkají akorát s alkoholismem a jinak se věnují případu. Kdežto v mých románech se hrdinka vedle vyšetřování musí věnovat svému dospívajícímu potomkovi, který jí samozřejmě dělá problémy, na druhé straně je tu i její stárnoucí matka, která jí také neulehčuje situaci a pak i takové každodenní věci, které musí žena zvládnout, zvlášť když je na to sama. Přiznám se, že já bych ženou být tedy nechtěl. Ještě do toho všeho bych musel rodit,“ prozradil s úsměvem na křtu Josef Klíma. 

Za pravdu mu dal i kmotr knihy herec Robert Jašków, který tak bravurně zahrál detektiva v uznávaném seriálu Expozitura, ke kterému napsal Josef Klíma scénář.  

Zdroj: Autorský článek