Česká slavík slaví 60 let. Martin Hrdinka zmapoval jeho historii
Zdroj: herminapress

Česká slavík slaví 60 let. Martin Hrdinka zmapoval jeho historii

Vytvořeno dne 09.11.2022

 

Je neuvěřitelné, jakou sondu do našeho života přinášejí výsledky ankety Zlatý Slavík, později Český slavík. Unikátní audiokniha SLAVÍCI - Kronika československé populární hudby mapuje šedesátiletou historii této ankety popularity.

Autorem je oblíbený moderátor Martin Hrdinka, který je zároveň dlouhá leta přímo součástí ankety. Sám audioknihu načetl a představuje výsledky, nejúspěšnější interprety a hity jednotlivých ročníků, vypráví příběhy stálic i nováčků na nebi populární hudby. Audioknihu s písničkami vydává k 60. výročí této ankety vydavatelství Supraphon.

„Slavičí anketa slaví 60.narozeniny a podle mě je to nejrozsáhlejší anketa popularity na světě. Někdo hlasoval, někdo fandil vítězům, někdo byl nešťastný z umístění svého oblíbence a jiný výsledky pohrdal, ale všichni o té anketě víme. Tak jsem se rozhodl shrnout to vše do audioknihy Slavíci, která je pohledem do historie nejen ankety a nejen populární hudby,“ dodává k audioknize autor Martin Hrdinka.

Jsou to vlastně dějiny československé populární hudby od roku 1962 až do současnosti. Každá kapitola připomíná nejpopulárnější zpěváky, zpěvačky a skupiny příslušného roku, důležité události u nás i ve světě a uzavírá ji píseň z té doby. Audioknihu navíc zdobí tematické a dobové písničky.  Celkový čas je více než sedm hodin zajímavých příběhů a legendárních písní.

Vybrané skladby z audioknihy také vycházejí samostatně na digitálním kompilačním albu s názvem SLAVÍCI - Písničky ze stejnojmenné audioknihy. Vydává Supraphon.

Zdroj: Supraphon