Herečka Bára Munzarová vzpomínala na poslední chvíle s tatínkem Luďkem Munzarem
Zdroj: herminapress

Herečka Bára Munzarová vzpomínala na poslední chvíle s tatínkem Luďkem Munzarem

Vytvořeno dne 09.11.2022

 

Herečka Bára Munzarová, dcera slavných rodičů Luďka Munzara a Jany Hlaváčové, měla tu čest pokřtít knihu, která se věnuje životu a práci jejího tatínka. Sama zavzpomínala na to, jaké byly poslední chvíle s tátou.

„Já se na knížku moc těším, akorát že u mě to čtení bude trochu na delší dobu, protože když si čtu o tatínkovi nebo slyším jeho hlas, tak mě to pořád dojímá. Při posledním týdnu tatínkova života, při přecházení na druhý břeh, se mi podařilo dovést pár lidi z rodiny, nejbližší přátelé a spolupracovníky, aby s ním mohli naposledy promluvit. To byl poslední týden, kdy mohl ještě mluvit, ale bylo vidět, že jeho duše už odlétá,“ prozradila Bára na křtu knihy Okouzlení slovem aneb Hořkosladké z cukrárny.

I jeden z posledních, kteří mohli s Luďkem Munzarem mluvit, byl samotný autor knihy František Novotný, který s ním dlouhá léta spolupracoval.

„Když jsem přepisoval staré a neupravené záznamy ze stovek setkání s Luďkem Munzarem v modřanské cukrárně, ožívala přede mnou každá chvíle, která se díky tomu narodila, společné besedy, výlety a autogramiády. Tahle knížka není ani stínkem, jak Luděk rád říkával, nepostihne ten krásný kus života, který jsme prožili spolu. Už vůbec to není životopis, jen pokorné poděkování. Je to vlastně dialog, který by chtěl ukázat zázemí, ze kterého vznikaly naše společné pořady, které mnoho let vysílal Český rozhlas,“ píše autor ve své knize.

Zdroj: Autorský článek

 

 

 

Default User Image
Věra Lipovská, 09.11.2022 15:37
Luďka Munzara jsem milovala od mládí,byl to můj idol,ta puntíkovaná kravata a vždy fešák.Škoda,že už tady není.
Default User Image
Anonym, 10.11.2022 07:35
Jeden z charakterních herců, velký gentleman skromný člověk , který bude strašně chybět
Default User Image
Věra Horáková, 10.11.2022 19:39
Nikdy nezapomenu na inscenaci KLOBOU PLNÝ DEŠTĚ. oba manželé tam podaly vynikající výkon.. Byla jsem velice mladá , ale na tuto inscenací nikdy nezapomenu.