Proč musela zemřít mladá zdravotní sestřička?
Zdroj: TV Nova

Proč musela zemřít mladá zdravotní sestřička?

Vytvořeno dne 19.01.2022

U silnice je nalezena mrtvá mladá zdravotní sestra, která pracovala v blízkém domově pro seniory. Tím začíná druhý případ seriálu Odznak Vysočina s názvem Den blbec.

Tým vyšetřovatelů ve složení Dana Skálová (Monika Hilmerová), Kateřina Vlčková (Simona Hába Zmrzlá), Petr Bach (Martin Hofmann), Karel Šmíd (Michal Suchánek) a Vašek Kocián (Patrik Děrgel) se vydává po řadě stop. Některé vedou k baru u rybníka, jehož majitel má velmi neobvyklý přístup k některým hostům.

Je neděle a všichni se těší na volný den. Víkendová pohoda je narušena ve chvíli, kdy je u silnice nalezeno tělo mladé dívky, která je identifikována jako zdravotní sestra Zuzana z blízkého domova pro seniory. Na začátku je třeba zjistit, zda šlo o běžnou dopravní nehodu, nešťastnou náhodu, nebo promyšlený zločin.

Vyšetřovatelé se nejprve se zaměří na Marka Vraného (Filip Březina), majitele auta, které Zuzanu pravděpodobně srazilo. Pátrání se rozvíjí ale i na dalších frontách, z logických důvodů se vyptávají i u ní v práci a mezi kamarádkami. Kriminalisté postupně zjišťují, že je případ mnohem složitější a zahrnuje i jedno velmi palčivé téma – majitel baru u rybníka totiž rád přidává slečnám do pití něco ostřejšího.

„Chtěli jsme ukazovat současný život, současné problémy a postavy. A vyhnout se zavedeným klišé. Naštěstí skutečný život má ke klišé daleko. Takže ačkoliv jsou naše hlavní hrdinky originální osobnosti, diváci se v nich určitě poznají,“ říká Vratislav Šlajer, producent seriálu. „Nechceme kázat nebo komentovat zásadní společenská témata, chceme spíš nabídnout trochu jiný úhel pohledu, než na který jsme zvyklí,“ dodává Petr Koubek, hlavní scénárista.

Ani v tomto díle nechybí vývoj osobních dějových linek, diváci se začínají dozvídat, co se stalo Kateřině Vlčkové v Brně nebo jak má nastavený svůj soukromý život Dana Skálová, která připraví svým kolegům horkou, ale i úsměvnou chvilku, když nečekaně poslouží jako alibi jednomu z podezřelých.

Na druhou epizodu ze seriálu Odznak Vysočina s názvem Den blbec se mohou diváci těšit 20. ledna ve 20:20 v TV a už nyní je ke zhlédnutí na Voyo.