Radek Banga prozradil, proč doma nikdy neslavili Vánoce. Teď vydává první vánoční píseň a klip
Zdroj: Se svolením Radek Banga

Radek Banga prozradil, proč doma nikdy neslavili Vánoce. Teď vydává první vánoční píseň a klip

Vytvořeno dne 23.11.2021

 

Radek Banga přichází se svým úplně prvním vánočním videoklipem na písničku Sněhová vločka ze svého sólového alba Věci jinak, jenž vyšlo v letošním roce. 

Ve videoklipu si zahrála také herečka Eva Decastelo společně se svou dcerou Zuzankou. Ztvárňuje zde maminku samoživitelku, která se se vší láskou stará o své dvě děti. Celý příběh se odehrává ve dvou rovinách.

Videoklip, který se natáčel v Černošicích v chatové Osadě Radost a také v kancelářském objektu v Kladně, zaujme diváky nejen kouzelnou vánoční atmosférou, ale také příběhem. Ukazuje nám totiž pravé kouzlo Vánoc, na něž vinou stresu a pracovního vytížení někdy zapomínáme.

„Díky tomu, co se u nás doma dělo, jsme Vánoce v podstatě neslavili. Nechtěli jsme tátovi dávat jen další zbytečný impulz k tomu, aby pil a zase něco vyvedl. A takhle jsem to vlastně měl až do svých 27 let, asi jsem to s tím měl prostě nějak spojené. Jenže pak jsem potkal svoji ženu a zamiloval se a teprve s ní jsem pochopil, o čem skutečně Vánoce jsou. Zamiloval jsem si je stejně jako ji,“ uvedl Radek Banga.

O režii i scénář se postaral Radek Banga, který při realizaci klipu spolupracoval s kameramany Pavlem Konopíkem a Radkem Tupým.