Známé osobnosti se postavily před objektiv. Pomohou tak nemocné Emičce
Zdroj: Archiv Korff

Známé osobnosti se postavily před objektiv. Pomohou tak nemocné Emičce

Vytvořeno dne 30.12.2020

 

Tatiana Kovaříková, Bára Nesvadbová, Jan Saudek s manželkou i dětmi, Aneta Vignerová, Michal Štipa, Jana Stryková, Ivo Kahánek, Nikol Kouklová a Alžběta Bartošová se za pomoci nadačního fondu Báry Nesvadbové Be Charity rozhodli pomoci Emičce Hoškové z Českých Budějovic, která trpí Pelizaeus-Merzbacher syndromem.

Nechali se bez nároku na honorář vyfotit do nového kalendáře italské kosmetické značky KORFF na rok 2021. Kalendář je vytištěn ve formátu A2 v limitované edici 150 kusů, prodává se za 690Kč a částkou 540Kč z každého prodaného kusu tak přispějete na pomoc Emičky.

„Nový kalendář italské kosmetické značky KORFF na rok 2021 je tématicky jiný. Myšlenka a poslání, který tento kalendář nese, je propojení krásy a umění a jeho další přidanou hodnotou je charitativní účel. Oslovili jsme nadační fond Be Charity Barbary Nesvadbové a společně jsme zapojili osobnosti, které naší spolupráci přijali bez nároku na honorář. Věříme, že každý prodaný kalendář Korff 2021 pomůže v nelehké situaci Emičce a její rodině, kterou jsme společně s nadačním fondem vybrali.“říká Marie Trupiano, distributor značky Korff.

Emička Hošková se potýká s onemocněním zvané Pelizaeus-Merzbacher syndrom, v důsledku kterého trpí řadou obtíží. Jednou z největších jsou momentálně obtíže s příjmem potravy, kvůli kterým Emička dříve musela být krmena PEGem, tedy sondou zavedenou přes břišní stěnu rovnou do žaludku. Děvčátko také trápí silný reflux, špatně prospívá a musí být dokrmována nutridrinky. Nikdo zatím přesně neví, jak se bude zdravotní situace Emičky vyvíjet, nejspíše jí ale v budoucnu bude čekat rozsáhlá operace. Stupeň postižení má velkou variabilitu a v průběhu života se zřetelně mění. V popředí stojí postižení centrálního nervového systému. Do dnešního dne neumíme Pelizaeusovu-Merzbacherovu chorobu kauzálně léčit – v popředí je tak pouze podpůrná léčba, například pečlivá rehabilitace.
Emička žije s rodinou v Českých Budějovicích.
 

Pomoci můžete koupí kalendáře anebo zasláním libovolné částky na transparentní účet fondu BeCharity.
Číslo účtu: 115-564990257/0100
O poskytnutí daru Vám bude vystaveno potvrzení.