To se povedlo! Vnučka Formana, syn Karla Dobrého a Ťulda z líhně Brousků v jednom filmu
Zdroj: herminapress

To se povedlo! Vnučka Formana, syn Karla Dobrého a Ťulda z líhně Brousků v jednom filmu

Vytvořeno dne 05.08.2021

 

Své premiéry se dočkal také film Okupace, režiséra Michala Nohejla. První uvedení na plátně si nenechali ujít herci Martin Pechlát, Otakar Brousek ml., Antonie Formanová, Cyril Dobrý a další protagonisté zmíněného filmu.

Zajímavostí je, že ve filmu hrají potomci svých slavných a známých otců a dědů, popřípadě celých hereckých klanů.

Cyril Dobrý je synem charismatického herce Karla Dobrého, jeho tetou je herečka Barbora Hrzánová a dědečkem Jiří Hrzán (+1980). Rodiče Otakara Brouska mladšího netřeba představovat. Jsou jimi slavný herec s nenapodobitelným hlasem Otakar Brousek (+2014) a maminka herečka a tanečnice Luka Rubanovičová. Antonie Formanová je zase dcerou herce a divadelníka Petra Formana. Jejími dědečky byli slavný režisér Miloš Forman (+2018) a spisovatel a scénárista Jiří Stránský (+2019). Babičkou je herečka a výtvarnice Věra Křesadlová.   

Ve filmu se představí: Martin Pechlát, Otakar Brousek ml., Antonie Formanová, Cyril Dobrý, Vlastimil Venclík, Pavel Neškudla, Tomáš Jeřábek a další.

Snímek Okupace, který vznikl na základě dávné humorné historky, vypráví příběh odehrávající se jedné všední noci v nejmenovaném městě v anonymním baru. Dnes je však navýsost aktuální. Na natáčení Okupace vloni v létě speciálně přiletěl ukrajinský herec Alexej Gorbunov známý například ze snímku Dvanáct Nikity Michalkova. Gorbunov se představí v roli nezvaného hosta, který naruší průběh bujaré oslavy po divadelní premiéře.