Šikana, nemoc a smrt tatínka. Uznávaný herec se zpovídá ve 13. komnatě
Zdroj: herminapress

Šikana, nemoc a smrt tatínka. Uznávaný herec se zpovídá ve 13. komnatě

Vytvořeno dne 17.03.2023

Všestranný herec, zpěvák a divadelník Štěpán Kozub zažil v dětství šikanu a v mládí se musel vyrovnat se smrtí otce. Jeho 13. komnatou provází Zuzana Burešová. 

Štěpán Kozub je herec, zpěvák, scenárista, režisér. Umělecký šéf divadla. Náš nejúspěšnější stand up komik. Hraje ve filmech, v reklamách, sbírá umělecké ceny a sklízí uznání kritiků. Avšak v soukromí prožil i těžká období.

Jako malý trpěl astmatem, proto se rodina přestěhovala z Bohumína do Javorníku. Rád recitoval, dokonce vyhrával recitační soutěže. Vážil přes sto kilogramů a jeho dětské „herectví“ byla forma terapie i obrana proti posměchu. Ale nejen to – stala se z něj životní cesta, na které ho jeho rodiče, zejména tatínek, velmi podporovali.

Štěpán vystudoval ostravskou konzervatoř a velmi záhy začal být velmi úspěšným hercem. Jeho tatínek se však synových úspěchů nedočkal. Viděl ho jen v jednom představení…. Poprvé a naposledy v Shakespearově Něco za něco. V té době už bojoval s hematologicko-onkologickým onemocněním, a aby syna viděl hrát, musel se nechat uvolnit z nemocnice.

Štěpánovi bylo 20 let, když tatínek zemřel, jeho maminka se ve 42 letech stala vdovou. Smrt tatínka byla pro Štěpána zásadní a on si přál, aby zbytek rodiny zůstal pohromadě.  Stejně jako jeho táta, i on se oženil se svou první velkou láskou a brzy se stal tátou. A aby jeho maminka nezůstala sama, koupil pro svou rodinu dvojdomek. Rodina se nerozpadla. Štěpán se o to postaral. 

13. komnatu Štěpána Kozuba uvede Česká televize v premiéře odvysílaná 21.3.

Zdroj: Česká teelvize