Šimon z Ulice hazarduje se svým životem! Ohrozí i další! Vše kvůli holce!
Zdroj: TV Nova

Šimon z Ulice hazarduje se svým životem! Ohrozí i další! Vše kvůli holce!

Vytvořeno dne 14.11.2023

Tvůrci seriálu Ulice občas překvapí diváky dějem, který část z nich šmahem odsoudí jako nereálný. Ostatní naopak ocení, že i to je ze života. Mají totiž ve svém okolí někoho, kdo si něčím podobným sám prošel. Do této kategorie občas spadají také Gábina (Aneta Krejčíková) a Šimon (Jakub Krause), kteří si v Ulici už prošli ledasčím.

Tentokrát Šimon pořádně přestřelí, navíc kvůli holce. Před Valerií (Jindřiška Koryntová), s níž se nedávno rozešel, se bude chtít předvést, a tak ho nenapadne nic jiného než trumfnout svého domnělého soka Barta a vylézt na vysoký tovární komín dříve neý on. Má to ale malý háček. Bart je mistr ve freerunningu, trénovaný, se spoustou zkušeností. Šimon sice také chodí na tréninky, ale stále je pouze začátečník.

„Na tohle natáčení jsem se opravdu těšil. Byla to zábava plná adrenalinu! Baví mě tyto neobvyklá natáčení. S výškami problém nemám, v reálu bych se ale do něčeho takového rozhodně nepouštěl. Na komíně (ve výšce 12m) jsme byli pod kontrolou kaskadérů a navíc připevněni speciálním jištěním, celkově to bylo pohodové a bezpečné natáčení,“ uvedl seriálová Šimon.

Šimon se prostě hecne a půjde do toho – bez jištění, opory, pořádného tréninku a výcviku. Zpočátku půjde vše hladce, jenže jakmile se ocitne ve výškách, nastane krize a boj o život. Duchapřítomná Valerie v tom Šimona samozřejmě nenechá. První, co ji napadne, bude zavolat SOS Jirkovi Hermanovi, na něhož má číslo. A tak se rozjede záchranná akce, jejíž úspěch závisí na rychlosti, chladnokrevnosti, skvělé fyzičce i notné dávce štěstí…

Jan Holík alias Jirka Herman popisuje své první pocity po natáčení adrenalinové scény: „Abych pravdu řekl, sestoupil jsem z výšky 12 metrů a jsem trochu roztřesenej, ale s Kubou jsme se nahoře drželi statečně. Kuba je podle mě lezec od přírody, vůbec se nebojí. Já jsem měl v té výšce trochu strach. Ale překonal jsem to a jsem dole.“ Na otázku ohledně výšek ještě Jan Holík pokračuje: „Popravdě musím říct, že nejsme nejlepší kamarádi. Musím uznat, že jsem dnes překonal svou noční můru, do výšek mě totiž dobrovolně jen tak nikdo nedostane. Pro film nebo natáčení tyto scény rád podstoupím ale musím říct, že je to pro mě náročné. Jsem raději na pevné zemi,“ popisuje své pocity Jan Holík.

„Hledání a výběr vyhovujícího komínu pro natáčení této scény, který by odpovídal požadavkům scénáristů a produkce nebylo vůbec jednoduché. Museli jsme najít takový komín, který by měl dostatečný prostor kolem sebe pro umístění technického vybavení, zázemí kostymérny a maskérny, a také pro umístění plošiny – na natáčení jsme měli největší dostupnou plošinu v ČR. Rovněž bylo důležité, aby komín nebyl umístěný v zeleni, přeci jen tuto říjnovou scénu jsme natáčeli v polovině srpna,“ doplňuje informace k natáčení produkční-lokační Viktor Snížek.