Slunečná posílá Slunečné léto! Jak zpívá Burešová, Lambora, Blažek, Tomicová a další?
Zdroj: herminapress

Slunečná posílá Slunečné léto! Jak zpívá Burešová, Lambora, Blažek, Tomicová a další?

Vytvořeno dne 15.07.2020

Přes prázdniny si oblíbené seriály daly pauzu, ale aby diváci nebyli smutní zase až tak moc, připravili si pro ně herci ze Slunečné pořádnou letní pecku. Ta se bude objevovat, a hlavně bude slyšet, na televizi Prima v rámci letní kampaně - Slunečné léto.

Autorem chytlavého hitu Slunečné léto je jeden z protagonistů seriálu – Roman Tomeš.

„Nápad na to složit nový letní song vzešel z Primy, respektive od Josefa Duckého, který se o nás stará v rámci kontaktu s médii. Myslím si, že ho to napadlo poté, co slyšel můj duet s Evou Burešovou Ty a já,“ prozrazuje zrození nové letní hitovky seriálový Tony.

Písnička Slunečné léto je výjimečná hlavně tím, že si v ní brouklo na patnáct herců ze Slunečné. „Bára Jánová, Marek Lambora, Eva Burešová a já jsme ústřední hlasy a pak nás krásně doplnili Terezka Brodská, Lucka Benešová, Václav Knop, Jan Šťastný, Filip Blažek, Dana Batulková, Lucka Polišenská, Natálie Grossová, Ondra Pavelka, Pavla Tomicová a Markétka Chládková,“ vyjmenovává Roman Tomeš.

„Moc mě to bavilo, i když jsem se toho docela bála. Z veřejného zpívání mám trochu strach, jinak doma si zpívám pořád – i falešně,“ usmívá se po natočení ve studiu Bára Jánová.

Do neprobádaných pěveckých vod vstoupila i Lucie Benešová, která to ve studiu pořádně rozjela. „Za zpěvačku se nepovažuji, a tak to pro mě byla docela výzva. Řekla jsem si, proč ne? Jsem pro každou legraci a nazpívat společnou písničku seriálu je třeba jedna z nich.“ Lucie přiznává, že i když herecky toho má dost za sebou, tak u tohoto výkonu měla motýlky v břiše. „Bála jsem se, abych intonovala a nezkazila jim to. Záhy jsem ale pochopila, že je to víc na pohodu než na výkon. Dostala jsem pokyn, abych to rozjela."

To seriálová Týna o muzikálnosti Romana Tomeše věděla a na letní pecku se moc těšila. „Když jsem byla malá, měla jsem ráda skladbu Beggin od Madcona. To je mé léto se sestrou v Itálii a doufám, že Slunečné léto se stane hitem pro ty letošní prázdniny,“ přemýšlí Eva Burešová, která by si ráda střihla duet s Bruno Marsem nebo HerrymStylesem. „Kdybyste na ně někdo měl číslo, tak jim o mě řekněte, díky,“ usmívá se herečka, která je i ostřílenou zpěvačkou, a nazpívat letní písničku pro tedy ni byl snadný úkol.

Celé natáčení trvalo tři dny a ve studiu společně s písničkou vznikl i klip, který budou diváci moct vidět na obrazovkách televize Prima v průběhu celého léta. „Určitě musím poděkovat i producentovi Jirkovi Vidasovi, který se postaral o nahrání a kompletaci písničky a zaranžoval ji,“ vysvětluje Roman Tomeš, který dostal ještě větší chuť na skládání nových songů. „Když jsme byli v nahrávacím studiu, hodně mě překvapil třeba Václav Knop, jak je skvělý. Oni byli popravdě všichni výborní. Hodně mě bavila i Pavla Tomicová, s tou bych se nebránil udělat duet. Byl by to určitě veselý song. No, možná, že kdybychom spolu měli i něco milostnějšího, tak by to mohlo být zábavné.“ Roman Tomeš se zkrátka nebrání ničemu.