Specialisté: Oldřich Vlach si zahraje zapomětlivého otce kapitána Kováře! Proč mu ta role vyhovuje?
Zdroj: TV Nova

Specialisté: Oldřich Vlach si zahraje zapomětlivého otce kapitána Kováře! Proč mu ta role vyhovuje?

Vytvořeno dne 01.04.2021

Už v pondělí 5. dubna ve 20:20 se mohou diváci televize Nova těšit na další díl oblíbeného detektivního seriálu Specialisté. Ústředním motivem této epizody, která nese příznačný název Síla krve, budou rodinná pouta. Příběh pondělního kriminálního případu odkazuje k činu, v němž hrají nezanedbatelnou roli vztahy uvnitř jedné rodiny.

Zároveň se rozbíhá osobní příběh kapitána Kováře (hraje ho Jiří Hána), který žije v trojčlenné mužské domácnosti spolu se svým otcem a synem Davidem. Přímo do akce mu volá syn, že děda Kovář zmizel. Pátrání se tedy paralelně odvíjí ve dvou rovinách. Tatínka kapitána Kováře ztvárňuje Oldřich Vlach, kterého dobře znají diváci všech generací. Oldřich Vlach umí skvěle zahrát všechny polohy - někdy vzbuzuje na tváři úsměv, jindy zase vyvolává soucit. Každopádně i tato role je jeho dalším hereckým koncertem.

„Role dědka a otce kapitána Kováře ve Specialistech je pro mě oživením. Hraje se mi velmi dobře, ta postava má totiž Alzheimera, takže nemusím nic předstírat, sám už si taky prd pamatuju. Jen se obávám, aby si mě režiséři nezařadili už jen do škatulky starých senilních dědků,“ říká ke své seriálové postavě pan Oldřich Vlach. „Staří lidé si současnost moc nepamatují, a tak se upínají ke vzpomínkám z mládí, a to většinou k těm hezkým. U mě to není jiné – nejčastěji vzpomínám na školu, na své první angažmá, na Divadlo na Vinohradech a tak dál,“ dodává a je na něm patrné, že si hraní s mladšími kolegy i nyní naplno užívá. 

„Před 22 lety jsem začal mít problémy s krční páteří. Od té doby jsem absolvoval několik operací a začal jsem hůře hodit. Pod vlivem svého zdravotního stavu jsem se nakonec rozhodl angažmá ukončit a odejít do důchodu. Potkalo se to časově s příchodem covidu. Můj kolega z vinohradského divadla Jirka Maryško to vtipně komentoval ‚bez tebe se žádné divadlo neobejde, proto všechna divadla zavřela,“ vzpomíná dále pan Oldřich. 

Pro mnohé šokující závěr pondělní epizody přinese nečekané poselství.