Štáb filmu Superžena musel do plavek. Režisérka šla pod vodu také
Zdroj: Cooperfilm

Štáb filmu Superžena musel do plavek. Režisérka šla pod vodu také

Vytvořeno dne 24.07.2021

Voda ve filmu Superžena, režisérky Evy Toulové, hraje zásadní roli. Ve snímku o současných třicátnících, se v ní odehrává značná část scén filmu. Tentokrát ale tvůrce načekalo natáčení koupelnových scén ve vaně, ale rovnou pod hladinou 7 metrové potápěčské komory.

Filmování probíhalo pod supervizí Lucie Drlíkové, která je specialistkou v oboru. Režisérka Eva Toulová, která ve snové podvodní scéně i sama hraje, musela absolvovat zkušební podvodní trénink.

„Nejtěžší pro mě bylo udržet pod vodou stabilitu tak, abych nestoupala, neklesala a ještě si udržela výraz, než mi dojde dech. Taky jsem se často zamotávala do šatů, které byly dvakrát delší než já sama. Ale Lucie i její asistentky jsou absolutní profesionálky, které mě vždycky vymotaly a zachránily. A ty záběry za to rozhodně stály, jsou překrásné,libuje si režisérka. S tím, že půjde o vizuálně nejkrásnější záběry filmu, souhlasí i kameraman Pavel Mědílek, který absolvoval potápěčský výcvik. Zmíněné dlouhé šaty byly ušity na míru na podvodní natáčení.

„Výtvarně propojují hrdinku s jejím alter egem malé mořské víly a jejího příběhu, na který svými detaily odkazují,“ uvedla kostýmní výtvarnice Helena Fričarová, která je jejich autorkou.

Snímek, ve které si dále zahraje například Igor Bareš, Matouš Ruml, Natálie Grossová a další známé tváře, vzniká pod společností Copperfilm. Diváci těšit v kinech v roce 2022.