Štefan Margita musel změnit plány. Hanička ale zůstává…
Zdroj: Facebook Štefan Margita

Štefan Margita musel změnit plány. Hanička ale zůstává…

Vytvořeno dne 04.02.2021

Stejně jako ostatní umělci musel i Štefan Margita přesunout svoje jedineční turné Intimity z jarních termínů na podzim. Fanoušci si tak na jeho unikátní šansonovou tour musí ještě nějaký čas počkat.

„Turné mělo být letos v únoru a březnu a předběžně je to naplánované na říjen, listopad a prosinec. Má osmnáct osmnáct až dvacet zastávek a 1. prosince se těšíme na diváky v Divadle Hybernia v Praze,“ uvedl Štefan Margita a jeho dvorní textař Michal Kindl v pořadu Odpoledne s Dvojkou, kde byli hosty Ivy Bendové.

„Čeká nás hodně práce. Už abych se šel rozezpívávat, protože jsem rok nezpíval. Dvacet koncertů, to už není sranda. A 19. května by měl být koncert s Hankou v O2 areně Konečně společně. Věřím, že už covidová omezení brzy skončí, protože mě odpadla Metropolitní opera, Chigaco, Washington, prostě všechno,“ optimisticky vyprávěl hvězdný tenorista.  

Štefan Margita se přikonil k jinému žánru než je opera. Vždycky měl rád šanson a Michal Kindl pro něj napsal patnáct písniček šitých přímo na tělo. „Mám shůry dáno štěstí, že píšu text i hudbu dohromady. Během 15 minut je to hotové, teda někdy se s tím natrápím o 15 minut déle, ale musí to na první dobrou sednout,“ řekl Michal Kindl v rozhlasovém rozhovoru a Štefan ho doplnil: „Michal mi posílal písničky a první, kdo je poslouchal, byla Hanka. A ta byla absolutně nadšená. Hned mě navedla, abych řekl Michalovi o písničku o dešti a za dvacet minut byla píseň na světě. Jsem šťastný, že pro mne píše. První, kdo mi Michala ukradne, bude Hana Zagorová,“ smál se Štefan a dodal, že je absolutně v pořádku, pokud Michala osloví i jiní zpěváci.