Trapasem skončilo první setkání Pavla Nového a Daniely Kolářové. Od té doby se 40 let neviděli
Zdroj: TV Prima

Trapasem skončilo první setkání Pavla Nového a Daniely Kolářové. Od té doby se 40 let neviděli

Vytvořeno dne 03.02.2021

 

Když se herci Daniela Kolářová a Pavel Nový setkali v ateliéru seriálu Sestřičky, oběma se okamžitě vybavilo jejich první setkání před čtyřiceti lety. Vzájemně si ho ale nepřipomněli, vzpomínají na něj totiž se studem.

„Seznamoval nás opravdu svérázným způsobem režisér Hynek Bočan při natáčení filmu Pytláci. Na konci toho filmu jsme s Danou skončili spolu. Jenomže ta poslední scéna se točila jako úplně první a Hynek Bočan nás strčil rovnou do postele. Přišel jsem v županu do ateliéru, Dana už tam čekala, držela si deku pod bradou a byla celá nervózní. Sotva jsme se představili, strčil mě k ní,“ vzpomíná herec na první setkání s Danielou Kolářovou. „Od té doby jsme se neviděli. Až tady. A naše seznámení jí vůbec nechci připomínat, protože to pro ni zřejmě bylo trauma. Podle mě nic tak blbýho do té doby nezažila,“ obával se herec.

Video soubor

A Daniela Kolářová na tohle seznámení skutečně nezapomněla. „Jakmile jsem se dozvěděla, že tuto postavu bude hrát Pavel Nový, vybavila jsem si natáčení filmu Pytláci. Ale nevraceli jsme se k tomu, na to tady není čas,“ vysvětlila stručně.

Rozpaky doprovodí i jejich setkání v Sestřičkách. Postava Pavla Nového, Cach, je profesor ekonomie, který vstoupí do života Nadi (Daniela Kolářová). Naďa v něm vidí naději a cestu k vyřešení svého rodinného případu. Je si jistá, že smrt jejího syna nebyla náhoda, a Cach, shodou okolností tchán padoucha Havleny (Kamil Halbich), by jí mohl nevědomky pomoct případ konečně rozplést. Naďa se proto rozhodne tajit svoji skutečnou identitu a vydává se za ukrajinskou uklízečku své kamarádky Jarky (Dana Syslová), čímž Cacha dokonale zmate. Cach se tak ocitá mezi dvěma ženami a jedna je mu sympatičtější než druhá.

A ani na první setkání s Danou Syslovou, která se v Sestřičkách spolu s Danielou Kolářovou stává součástí roztomilého trojúhelníku, Pavel Nový nezapomněl. Pojí je noční tažení po pražských klubech. S Danou Syslovou se sice potkáváme na různých natáčeních, ale neznáme se zase tak dlouho. Před patnácti lety jsme se potkali poprvé při natáčení. Předtím nikdy, vlastně – jednou, kdysi v klubu ABC, v dobách, kdy jsme to táhli noční Prahou, kdy byly na Václaváku otevřené buď jen stánky s buřtama, nebo jeden nonstop, kde dobře vařili, nebo divadelní kluby,“ zavzpomínal na roky dávno minulé Pavel Nový.