Těšte se! Letní scéna Vyšehrad hraje
Zdroj: Studio DVA

Těšte se! Letní scéna Vyšehrad hraje

Vytvořeno dne 04.06.2020

Mezi prvními v Praze otevírá svoji open air scénu divadlo Studio DVA. Již příští středu 10. června přivítá diváky na Letní scéně Vyšehrad. Hlavním lákadlem letošního 17. ročníku Metropolitního léta hereckých osobností je 15. června česká premiéra hry Duety s Monikou Absolonovou a Filipem Blažkem. Přehlídka samotná proběhne v původně plánovaném rozsahu 109 představení a plánovaném termínu od 10. června do 31. srpna 2020 nejen v Praze, ale i na Letní scéně Tvrz Divice a Letní scéně Vítězná.

Hlavním lákadlem letošního 17. ročníku Metropolitního léta hereckých osobností je 15. června česká premiéra hry Duety s Monikou Absolonovou a Filipem Blažkem.

Diváci se mohou rovněž těšit na hit loňského léta – legendární lovestory Starci na chmelu a v srpnu pak na režijní debut Evy Holubové hru Revizor, v hlavních rolích s Kryštofem Hádkem, Bobem Kleplem a Zuzanou Kronerovou. Chybět samozřejmě nebudou ani osvědčené tituly z minulých let a již podesáté jsou připravena i hudební setkání pod širým nebem.

Režie první novinky, čtyř hereckých a pěveckých duetů z pera Petera Quiltera se ujal Jakub Nvota. Monika Absolonová a Filip Blažek se v ní postupně představí v rolích dvou životních ztroskotanců seznamujících se na inzerát, poté se promění ve velkého šéfa a jeho věrnou sekretářku. Chybět nebude ani manželský pár na dovolené snů, a nakonec ne úplně nejmladší nevěsta, co se za „podpory“ svého cynického bratra vdává již potřetí. Režisér si spolupráci s oběma herci velmi pochvaluje: „Mezi Monikou a Filipem funguje na jevišti kouzlo, rozumějí si, vnímají se a dokáží se respektovat i překvapovat, a ještě se na to hezky dívá."

„Je rozdíl, pokud jediným vaším hereckým partnerem je žena."

Filip Blažek

Na zkoušení ve dvou, navíc se ženou si „postěžoval“ Filip Blažek: „Je rozdíl, pokud jediným vaším hereckým partnerem je žena. S Monikou jsme toho většinu prokecali, o dětech a o všem. Navíc jsem se po dlouhé době vrátil i ke zpívání, takže jsem byl víc nervní, ale Monika mi vždycky skvěle pomůže a dodá odvahu.“ Monika ve dvou zkoušela poprvé, ale kromě více textu a zodpovědnosti si užila i více svobody. Její vztah k postavám, které ztvárňuje během hry se v průběhu zkoušení měnil. „V různých fázích jsem chápala sekretářku a nechápala manželku. A teď už chápu všechny. A jsem zvědavá, jak se moje holky budou líbit divákům…“ Filip pak dodává, že si všechny zahraje s chutí a věří, že se diváci příjemně pobaví i dojmou.

V průběhu června divadlo Studio DVA hraje i na své kamenné scéně na Václavském náměstí, kam připravilo speciální program HRAJEME a uvádí v něm divácky nejoblíbenější komedie ze svého repertoáru.