Zpěvák Marián Vojtko je rebel! Velikonoce oslavil zlomeným nosem
Zdroj: herminapress

Zpěvák Marián Vojtko je rebel! Velikonoce oslavil zlomeným nosem

Vytvořeno dne 05.04.2021

Přestože zpěvák Marián Vojtko už několik let žije v Čechách, na slovenské Velikonoce vzpomíná rád. A kdyby nebyl zákaz cestování, sedí teď na Slovensku se širokou rodinou u slavnostně prostřeného stolu a slaví svátky jara „po jejich“.

„Když jsem byl malý, kluci vzali brzo ráno kytaru a housle a v krojích chodili po holkách. S kýblem je polévali vodou. Mám o sedm let starší sestru a vždycky jsem se těšil na tento den, protože za všechna příkoří, které mně natropila, byla mokrá jako myš. U nás ženy nešleháme, ale poléváme. Já jsem si vždycky večer připravil 2 hrnky s vodou a maminku a sestru jsem zlil ještě v posteli. To byly hodně vděčné,“ smál se při vzpomínce Marian Vojtko a dodal: „Nejprve se polévá a potom nalévá dobré pití. Jako mladíci jsme spíš, než za vajíčka, koledovali za frťana. Jednou jsme to přehnali a poprali se. Měl jsem zlomený nos. Nezapomenutelné Velikonoce.“

Marián Vojtko se na velikonočním workshopu v Divadle Broadway pokoušel malovat vajíčka či zdobit beránka. Jestlipak umí uplést i pomlázku?

„Pomlázku neumím, ale umím uplést copánek. Vždycky jsem měl přítelkyně, které měly dlouhé blonďaté vlasy, a pletl jsem jim copy. To umím, tak snad bych upletl i tu pomlázku,“ doufal Marián Vojtko.

Stejně také doufá, že se brzo vrátí na jeviště Divadla Broadway, kde hraje Kata Mydláře a těší se, až vyjede na koncerty pod širým nebem s Leonou Machálkovou a 4 Tenory.