Tomešová, Havelková, Fanta: Hlavní trojice z muzikálu Cabaret. Kdo další si zahraje v Divadle Bez zábradlí?
Zdroj: herminapress

Tomešová, Havelková, Fanta: Hlavní trojice z muzikálu Cabaret. Kdo další si zahraje v Divadle Bez zábradlí?

Vytvořeno dne 27.04.2021

Divadlo Bez zábradlí na začátku divadelní sezóny 2021/2022 uvede jedno z nejlepších děl americké muzikálové tradice – Cabaret. Děj vypráví příběh mladého amerického spisovatele Cliffa (Jan Fanta), který přijíždí do Berlína a seznamuje se zde se Sally, mladou tanečnicí a zpěvačkou z Kit Kat Klubu, proslulého kabaretu, ve kterém může každý na čas hodit všechny trable za hlavu. Dvojice se sbližuje, vypadá to na bezstarostný milostný příběh – avšak dějiny neodvratně dospějí k okamžiku, kdy se moci v zemi chopí nacisté.

V hlavní roli se představí protřelá muzikálová herečka Michaela Tomešová v alternaci s talentovanou Rozálií Havelkovou. Nejen že je pro ni Cabaret obrovskou uměleckou výzvou, ale má pro ni i velmi osobní význam: „Film Boba Fosseho jsem viděla snad milionkrát! Patří mezi mé vůbec nejoblíbenější. Obzvlášť často jsem ho sledovala, když jsem jezdila s kabaretní show s cirkusem Ronaldo po Belgii. Tehdy jsem se s postavou Sally ztotožňovala a filmový příběh tak prožívala ještě intenzivněji. Takže nemohu slovy vyjádřit, co pro mě tato příležitost znamená. Je to splněný sen!“

A Míša Tomešová s ní souhlasí. „Je to rozhodně jedna z mých největších divadelních výzev. Před zkoušením jsem pomalu začala po dlouhé pauze aktivovat tělo a hlasivky a už se nemůžu dočkat, až začneme tvořit na jevišti. Sally je mi velmi charakterově blízká. Je podobně odrzlá, provokativní a řeší věci bez ostychu a na rovinu,“ popisuje své pocity muzikálová herečka.

Tvůrčí tým nabízí další zajímavé herecké osobnosti, jako jsou Jitka Sedláčková, Hana Seidlová, Dušan Sitek, Josef Carda, Filip Kaňkovský, Nikol Kouklová, Barbora Šampalíková, Vendula Příhodová, Linda Fernandez Saez, Petra Kosková a Mária Bikárová. O taneční část se postará významná česká choreografka Jana Burkiewiczová, pěvecké nastudování má na starosti Jana Balašová a to hudební Jakub Šafr se svým orchestrem. Režie se ujal Radek Balaš.

Premiéry jsou plánované na 2. a 3. září 2021 v Divadle Bez zábradlí. Vstupenky jsou již nyní v prodeji.