Trapasy Chantal Poullain s češtinou. Jaká byla první dvě česká slova, která uměla?
Zdroj: herminapress

Trapasy Chantal Poullain s češtinou. Jaká byla první dvě česká slova, která uměla?

Vytvořeno dne 25.08.2022

Herečka Chantal Poullain žije v Čechách už hodně dlouho. Přesto jí čeština dělá problémy a přináší jí nejedno trápení či dokonce trapas. Ale herečka "bojuje" a právě proto je mezi fanoušky hodně oblíbená.

Video soubor

Zdroj: TV Prima

„První česká slova, které jsem se naučila, bylo ,miluji tě‘ a ,kurva‘, protože miluji tě jsem potřebovala brzy říct a kurva jsem slyšela každý den, pořád. Bolek říkal: Kurva, já tě miluju,“ vzpomíná Chantal.

Čeština ji mnohokrát přivedla, slušně řečeno, do úzkých. „Kolikrát jsem šlápla do hovna. Jednou přijeli Bolkovi přátelé z Vizovic. Starší lidé. Chtěli vidět, jak vypadá ta jeho Francouzka. Uměla jsem jen: Dobrý den, čaj, nebo kafe? Chtěli si dát čaj, ale já jsem donesla kafe, a když mě na to Bolek upozornil, řekla jsem: A kurva! Vyběhl za mnou a říkal: Kurva, nemůžeš říkat kurva!“ odvyprávěla Honzovi Dědkovi jeden ze svých jazykových přešlapů v rozhovoru na zámku v Litomyšli.

„Tady v Litomyšli jsme s Bolkem hráli Šaška a královnu pro sedm prezidentů. Když mluvili, nerozuměla jsem jim ani slovo, protože německy neumím, polsky neumím, česky neumím a Francouz nepřijel,“ vzpomínala oblíbená herečka.