Annu Polívkovou a její „macešku“ Chantal Poullain vážou rodinné vazby: Vidíme se často
Zdroj: herminapress

Annu Polívkovou a její „macešku“ Chantal Poullain vážou rodinné vazby: Vidíme se často

Vytvořeno dne 18.11.2022

V blížícím se roce 2023 oslaví Nadace Archa Chantal jubilejní 30. výročí svého vzniku. Francouzská herečka a šansoniérka Chantal Poullain se rozhodla v roce 1993 začít pomáhat malým pacientům a zútulňovat mnohdy neutěšené zdravotnické prostředí. Na své vizi, se kterou přišla před třemi desítkami let, pracuje i nadále a za sebou má desítky spokojených dětských pacientů.

O tom, že by svou mnohaletou práci přerušila, nikdy nepřemýšlela. „Trochu jsem věděla, že budu mít nadací do dřevěného pyžama, jak se říká. Není důvod končit, protože práce je stále. I když se nemocniční prostředí zlepšilo a lepší. Ale před 30. lety to byla katastrofa a nebyla ta mentalita, aby byly veselé nemocnice. Nikdy mě nenapadlo, že bych skončila, nadace dává smysl i mému život,“ svěřila se Chantal Poullain na charitativní dražbě letošního kalendáře.

Mezi hosty nesměla chybět například herečka Anna Polívková, kterou s Chantal pojí rodinné vazby. „Pomáhala jsem nadaci skrze focení pro kalendář. Chantal je pro mě románová postava a moje drahá příbuzná a máme k sobě až i mateřské vztahy. Ona je fascinující a šikovná,“ prozradila herečka a dcera Bolka Polívky, která se s Chantal často potkává. „Vzhledem k tomu, že jsme obrovská rodina, abychom se sešli celá rodina, tak to je opravdu svátek. Když se to podaří, tak to opravdu slavíme. Vždy máme takové vlny, ale se Chantal se vídám hodně,“ dodala herečka.

Slavností večer Nadace Archa Chantal si nenechala ujít ani herečka a zpěvačka Hana Holišová. „Nemám spočítáno, jak dlouho se se Chantal známe, nicméně je to žena, která mi přirostla k srdci a strašně mi imponuje. Nejen tím, že je Francouzka a já miluji Francii a francouzštinu a zpívám v ní písničky, obdivuji také její šarm, její humor, její eleganci a její srdce. Nemám ve svém životě vzory, ale Chantal rozhodně patří k lidem, ke kterým ráda vzhlížím a jsem ráda v jejich společnosti. Ráda jsem přijala její pozvání a podpořit takovou věc,“ svěřila se půvabná herečka.

Na přátelství, které započalo už před lety, zavzpomínala také herečka Marika Procházková. „Známe se Chantal od roku 1999, když jsem byla ještě na škole na DAMU, tak jsem dostala od Jiřího Ornesta nabídku hostovat v Divadle Na Zábradlí v představení Tragédie mstitele, které režíroval. Měla jsem čest tam hrát s panem Krausem, Bobek Kleplem, Evou Holubovou a mimo jiné s Chantal,“ prozradila herečka, která na první setkání ráda vzpomíná. „Měly jsme společnou šatnu, do té doby byla Chantal zvyklá, že má šatnu sama. A byla velmi překvapená, že ji má sdílet. Kvůli omezenému prostoru v divadle jsme tam musely být dvě. Velmi rychle mě však vzala pod křídlo, byla jsem vyplašená školačka, ale velmi rychle se mě ujala,“ herečka.